Inese Lielbārde Balvu novadā īsteno mazā lauksaimnieka projektu

GalerijaPrint

Inese Lielbārde saimnieko Balvu novada Vīksnas pagasta “Ziediņos”. Inesei 2020. gadā tika atbalstīts mazā lauksaimnieka projekts, kura ietvaros viņa attīsta dārzkopības nozari.

Saimniecībā jau ilgus gadus tika turētas gotiņas piena iegūšanai, kas bija viens no papildu iztikas avotiem, dzīvojot laukos, bet paralēli Inese strādā arī algotu darbu vietējā skoliņā. No kaimiņienes uzzinājusi par projekta iespējām, Inese devās uz LLKC Balvu konsultāciju biroju, lai iepazītos ar iespējām gūt atbalstu. Tā kā apsaimniekotās zemes platības nav īpaši lielas (nepilni 9 ha), tad tika lemts par to, ka jāattīsta dārzkopības nozare, audzējot apsildāmajās siltumnīcās dārzeņu un ziedu stādus, kā arī uz lauka nelielā platībā – kartupeļus un sīpolus. Inese ir pabeigusi Bulduru dārzkopības tehnikumu un ieguvusi agronoma specialitāti, palīgos nāk mamma Maija, kura savukārt 30 gadus strādājusi dažādās siltumnīcās. Ģimene ir labs atbalsts, uzsākot jauno nodarbi, arī dēls, kurš ir 14 gadus vecs, labprāt iesaistās un palīdz.   Inese saka, ka Aigars ir galvenais laistītājs, un arī kā jau vīrieša cilvēkam viņam patīk darboties ar tehniku. Projekts tika sagatavots, iesniegts un beigu beigās arī apstiprināts, un 2021. gada sākuma tika veiktas pirmās iegādes – divas siltumnīcas un uzstādīts apkures katls. Iegādāts tika arī mazais Yanmar traktoriņš ar frēzi, ar kuru varēs gan lielo dārzu apstrādāt, gan arī iebraukt siltumnīcās un uzrušināt zemi, kā arī ar papildus iegādāto agregātu – ķīpu presi – sapresēt sienu lopu vajadzībām. Vēl projektā tika iegādāta piekabe un laistīšanas iekārta siltumnīcām. Vienā no siltumnīcām audzē tomātu, gurķu, paprikas un kāpostu stādus, bet otrā dekoratīvos puķu stādus – petūnijas, balzamīnes, begonijas, leduspuķes, krizantēmas un citas. Šī gada pirmajā sezonā tirdzniecība notika uz vietas saimniecībā, bet turpmākajos gados plānots apmeklēt arī dažādus tirdziņus, kur iepazīstināt ar savu produkciju.

Inese ir ļoti pateicīga par šo iespēju un saņemto atbalstu, kas ļāvis uzsākt jaunu nozari un paplašināt savas saimniecības darbību. Tā kā reģionos ir dažkārt grūti atrast piemērotas darba vakances vai arī to gluži vienkārši nav, tad ļoti vērtīga iespēja bija izmantot Lauku atbalsta dienesta projekta pasākumu “Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai, attīstot mazās lauku saimniecības”, kurā pieejamais finansējums vienam pretendentam ir 15 000 EUR.

Patlaban notiek projekta realizācija un uzraudzība sadarbībā ar  LLKC konsultantu. Vēlu veiksmi projektu veiksmīgi pabeigt un gūt labus panākumus šajā izvēlētajā nozarē.

Arita Boka,
LLKC Balvu biroja uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru