Iznācis “Lauku Lapas” aprīļa numurs

Iznācis LLKC informatīvā izdevuma “Lauku Lapa” aprīļa numurs.  Tajā iepazīstinām ar konkursa “Laukiem būt!” šīs sezonas uzvarētājiem un viņu pieteiktajām idejām.

Akcentēti LLKC pakalpojumi – palīdzības sniegšana lauksaimniekiem platību maksājumu pieteikuma sagatavošanā un konsultāciju piedāvājums jaunajā, Lauku atbalsta dienesta izsludinātajā  projektā “Laukiem zelt”, kurā pieteikties var jau no 19. aprīļa. Informācija arī par jaunākajiem sagatavotajiem bruto segumiem, kur pagājušogad pirmo rezi tapis aprēķins ripsim. LLKC aicina arī iesaistīties vietējo ūdenstilpju stāvokļa uzlabošanā, un aprīļa vidū tiks uzsākts konkurss grantu piešķiršanai iniciatīvas grupām, kas vēlas šajā projektā piedalīties.

Grāmatvedības sadaļā – par mikrouzņēmumu nodokļa deklarācijām un izdevumu ierobežojuma atcelšanu saimnieciskās darbības veicējiem.

Lai veicinātu Zaļā kursa mērķu finansēšanu, Eiropas Komisija uzsākusi Taksonomijas regulas deleģēto aktu jeb likumu saskaņošanu ar dalībvalstīm. Skaidrojam, ko tas nozīmē.

LLKC vecākais speciālists dārzkopībā Māris Narvils raksta, kā pavasarī sakopt nepareizi veidotus ābeļu vainagus.

Labās pieredzes stāstu par stādaudzētavu “Meža Rasas” sagatavojusi LLKC Jēkabpils biroja uzņēmējdarbības konsultante Anita Putka, bet par konsultantu pieredzi LLKC Rēzeknes birojā raksta Anastasija Saleniece.

Sadaļā “Čiekurs” – atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem par meža stādu iegādi.

Rubrikā “Briseles gaiteņos” par Eiropas komisijas publiskoto rīcības plānu bioloģiskās lauksaimniecības attīstībai.

Kā vienmēr, tiek publicēts kalendārs ar svarīgākajiem datumiem, kurus lauku uzņēmējs nedrīkst aizmirst nākamajā mēnesī.

LAUKU LAPA NR. 4 (193)

Dace Millere,
izdevuma “Lauku Lapa” redaktore

Pievienot komentāru