Lauksaimnieki apmeklē izstādi Čehijā

GalerijaPrint

LLKC Daugavpils konsultāciju birojs aprīļa pirmajā pusē rīkoja Daugavpils, Ilūkstes un Krāslavas novada zemes kopējiem braucienu uz Čehijas pilsētā Brno rīkoto izstādi “Techagro, Silva regina, Biomass”. Tā ir lielākā lauksaimniecības, mežsaimniecības, medniecības un biškopības izstāde Eiropā.

Izstādē mūsu grupu ļoti laipni sagaidīja uzņēmuma SIA “Agrimatco” pārstāvis Normunds Sebris. Viņš ar saviem sadarbības partneriem “Zetor”, “ZDT” un “Farmet” sarīkoja mūsu grupai ekskluzīvu ekskursiju savos stendos. Tika sniegta izsmeļoša informācija par šo uzņēmumu piedāvāto tehniku, tika noorganizēti arī atjautīgi konkursi, kuros varēja iegūt interesantas balvas.

Izstādē pārstāvēto uzņēmumu skaits bija ļoti liels, un katrs no šiem uzņēmumiem apmeklētājiem piedāvāja iepazīties ar jaunāko tehniku un augsnes apstrādes un lopbarības sagatavošanas agregātiem. Ienākot izstādes teritorijā, bija sarežģīti izvēlēties, no kā tad sākt mūsu maršrutu, jo izstāde bija tik plaša, ka to nav iespējams apskatīt vienas dienas laikā.

Daudziem zemniekiem izdevās nodibināt jaunus kontaktus, gan ar lauksaimniecības tehnikas, gan ar mežsaimniecības tehnikas ražotājiem. Tika iegūta vērtīga pieredze jaunākajās augsnes apstrādes tehnoloģijās, iekārtās. Dažiem zemniekiem šis brauciens izdevās ļoti produktīvs, jo tika noslēgti līgumi par agregātu piegādi uz saimniecību.

Neskatoties uz ilgo un nogurdinošo braucienu, zemnieki bija pateicīgi Daugavpils konsultāciju birojam par vērtīgo izstādes apmeklējumu, piebilstot, ka vajadzētu šāda tipa braucienus organizēt biežāk un uz vairākām dienām.

 

Viktors Potjomkins,

Ilūkstes novada lauku attīstības konsultants 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru