Saimniecības modernizācija kā ceļš uz attīstību

GalerijaPrint

SIA “Vienotnes” Rozulā ir viena no lielākajām un arī vecākajām Cēsu puses piena lopkopības saimniecībām, kas pārveidotā formā no padomju laikiem saglabājusies līdz mūsdienām. Saimniecību vada Normunds Ruķis. Patlaban saimniecībā ir vairāk nekā 170 slaucamās govis un vairāk nekā 140 teles, kas kopumā ir vairāk nekā 300 lopu vienības. Vidējais piena izslaukums gada laikā ir aptuveni 8500 kg no vienas govs. Piens lielākoties tiek realizēts PKS “Straupe”.

Saimniecība arī iepriekš izmantojusi iespējas un jau īstenojusi  vairākus ES fondu atbalsta projektus gan tehnikas iegādei, gan saimniecības infrastruktūras uzlabošanai un mēslu krātuves būvniecībai. Tagad uzsākts vērienīgs saimniecības modernizācijas projekts, ir uzbūvēta jauna lopu novietne, kurā tiks uzstādīti divi slaukšanas roboti. Projektu  pabeidza augusta beigās, un turpinās jauno telpu un iekārtu veiksmīga apguve. Saimnieki uzskata, ka par saimniecības modernizāciju jādomā laikus, jo darbaspēka pieejamība laukos ar katru gadu samazinās, jaunieši lopu kūtīs strādāt nevēlas, tāpēc jāmeklē risinājumi, kā turpināt saimniekot nākotnē. Un modernizācija ir viens no veidiem, kā to izdarīt.

SIA “Vienotnes” ir ilggadīgi un pastāvīgi LLKC Cēsu biroja grāmatvedības un ekonomikas speciālistu klienti. Tagad  saimniecībai izveidojusies laba sadarbība ar LLKC Cēsu biroja lopkopības konsultanti Andru Seredinu, un ganāmpulks piedalās LLKC lopkopības demonstrējumā “Slaucamo govju pirmās atnešanās vecuma ietekme uz dzīvnieku veselību, produktivitāti, pēcnācēju kvalitāti”, kā mērķis ir uzlabot ganāmpulka ražību, izaudzējot kvalitatīvas pirmpienes.

Šovasar LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis klātienē tikās ar SIA “Vienotnes” valdes priekšsēdētāju Normundu Ruķi, tika pārrunāti jautājumi par saimniecības attīstību, arī apspriesta lauksaimniecības nozares  virzība  jaunajā ES plānošanas periodā.

Mēs, LLKC Cēsu biroja komanda, savam klientam – SIA “Vienotnes” – novēlam veiksmīgi turpināt iesākto attīstības ceļu  nākotnē!

Gunda Kazerovska,
LLKC Cēsu biroja lauksaimniecības konsultante

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru