BIOR sniegs konsultācijas akvakultūras saimniecībām

Zinātniskais institūts BIOR aicina pieteikties projektam “Akvakultūras pētniecības un izglītības centra konsultāciju sniegšana akvakultūras saimniecībām”.

Lai īstenotu projekta mērķi – “nodrošināt individuālās un kolektīvās konsultācijas akvakultūras saimniecībām vispārējas veiktspējas un konkurētspējas palielināšanai, un to darbības negatīvās ietekmes uz vidi samazināšanas veicināšanai”, līdz 2017. gada 31. decembrim BIOR Akvakultūras pētniecības un izglītības centrs sniedz iespēju zivsaimniecībām apmeklēt seminārus, teorētiskās un praktiskās nodarbības, kā arī individuālās konsultācijas.

Interesenti praktiskās un teorētiskās zināšanas varēs apgūt BIOR zivju audzētavā “Tome”, tās filiālēs, Akvakultūras, pētniecības un izglītības centrā un institūta laboratorijās. Projektā piesaistīs arī ekspertus no citām vietējām un ārvalstu institūcijām un organizācijām.

Projektā var piedalīties PVD reģistrētas akvakultūras dzīvnieku audzētavas (saimniecības). Viena saimniecība var piedalīties katrā no četrām zemāk norādītajām projekta īstenošanas jomām vienu reizi.

Joma

Tēmas

Pieejamo aktivitāšu apraksts

A

Atbilstība tiesību aktu prasībām vides jomā

Individuālā konsultācija

 

C

Atbilstība dzīvnieku labturības, sanitāro un drošības un sabiedrības veselības tiesību aktu prasībām

Individuālā konsultācija

D

Tirdzniecības un darījumdarbības stratēģijas

Individuālā konsultācija

 

E

  • Saimniecības patreizējās situācijas novērtējums
  • Akvakultūras saimniecību attīstības un pilnveide plānu un projektu izvērtēšana
  • Akvakultūras dzīvnieku audzēšanas metodes
  • Akvakultūras dzīvnieku slimības
  • Akvakultūras dzīvnieku pavairošana
  • Akvakultūras dzīvnieku barošana

 

- Individuālā konsultācija

- Ārzemju ekspertu vadītās teorētiskās nodarbības Latvijā un praktiskās nodarbības ārzemēs

 

Konsultācijas, seminārus un apmācības var apmeklēt saimniecību īpašnieki vai to norīkotas personas. Detalizētākai informācijai par semināriem un citām projekta aktivitātēm sekojiet Zinātniskā institūta BIOR interneta vietnē www.bior.lv

Lūdzam pieteikt savu dalību projektā savlaicīgi, sūtot e-pastu projekta koordinatorei Madarai Kalniņai (madara.kalnina@bior.lv; tālr. 29234033) vai sazināties ar Akvakultūras pētniecības un izglītības centra vadītāju Mārci Ziņģi, tālr. 20232017.

Ja jūs interesē individuālās konsultācijas kādā no jomām, tad lūdzam atsūtīt individuālās konsultācijas tēmu, apspriežamos jautājumus, izdevīgāko konsultāciju laiku (mēnesis), lai varam piesaistīt jums vispiemērotāko ekspertu.

Vairāk informācijas par projektu varat meklēt BIOR mājaslapā: http://ej.uz/bior2017

Informāciju sagatavoja

Mārcis Ziņģis,

BIOR Akvakultūras pētniecības un izglītības centra vadītājs

Pievienot komentāru