Ceļojums Latvijas ūdeņu un zivju pasaulē

GalerijaPrint

Saulainā un vējainā maija rītā pilns autobuss čalojošu bērnu dodas no Suntažu vidusskolas pagalma jūras virzienā. Vai iekšzemes skolēnu domas par ūdens nozīmi un dzīvību tajā mainīsies pēc piejūras pilsētas apmeklēšanas? Kā vēja pūsti drīzumā ierodamies Salacgrīvā, kur mūs laipni sagaida Dabas aizsardzības pārvaldes izglītības centra “Ziemeļvidzeme”  pārstāve Inta Soma, kura ieved jauniešus un arī pavadošos skolotājus Latvijas ūdeņu un zivju pasaulē, spēj aizraut un pievērst savam stāstījumam arī spuraināk noskaņotos. Caur daudzveidīgām praktiskām aktivitātēm iepazīstam Latvijas zivju daudzveidību, vietas, kur tās vislabprātāk uzturas, veidu, kā noteikt zivju vecumu un citu interesantu informāciju, piemēram, ka ķilavas un šprotes nav divas dažādas zivis un bundžiņās jūrā nepeld, zivs ir viena – brētliņa – un atkarībā no tās apstrādes veida iegūst attiecīgi ķilavas vai šprotes. Turpinām ciemošanos izglītības centrā ar interaktīvo izstādi “Lasis godā celts”, kurā tāpat gan no speciālistes stāstītā, gan demonstrētās filmiņas, gan veicot interaktīvos uzdevumus, bērni uzzina vairāk par šo vērtīgo zivi.

Apmeklējums nebeidzas vien Dabas aizsardzības pārvaldes telpās, apejot apkārt milzīgai baļķu sienai Salacgrīvas ostā, kas nu jau vairākus gadus aizsedz vietējiem iedzīvotājiem un pilsētas viesiem skatu uz jūru, nonākam pludmalē, kur skolēni darbojas, meklējot un atpazīstot dažādu veidu mūsu ūdeņos sastopamās gliemenes.

Pēc labas padarbošanās ir arī laba apetīte, vietējā ēstuvē ir iespēja nogaršot tepat jūrā ķertos grunduļus. Ar pilniem vēderiem pie Salacgrīvai vārdu devušās upes tiekamies ar vietējā makšķernieku kluba “Salackrasti” vadītāju Oļegu Sumčenko, kurš turpina bērnos nostiprināt saudzīgu attieksmi pret Latvijas ūdens resursiem, daloties ar savu pieredzi ūdeņu kopšanā, maluzvejnieku kontrolēšanā un lielāko izvilkto zivju rekordiem. Raisās idejas par jauno makšķernieku klubiņu Suntažos.

Mājupceļā gan bērni, gan skolotāji atzīst, ka pasākums bijis patiešām vērtīgi izglītojošs un ar daudziem interesantiem elementiem. Atceroties dienas laikā dzirdēto un redzēto, zinošākie saņem balviņas no LLKC un Makšķerēšanas kartes. Vēl 16 gadus nesasniegušie skolēni katrs saņem savu makšķernieka karti, kas apliecina piederību šī aizraujošā vaļasprieka cienītāju saimei. Lai saulaina vasara un ne asakas!

Elīna Masteiko,

LLKC Ogres nodaļas uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru