Ciemos Tukuma piekrastē

GalerijaPrint

Lai veicinātu piekrastes attīstību, iepazīstinātu ar zvejniecības tradīcijām un darbīgiem uzņēmējiem, otro gadu pēc kārtas Tukuma piekrastē tika rīkotas atvērto durvju dienas zvejnieku sētās un uzņēmumos.

Šogad pasākums tika organizēts plašāk, sadarbojoties ar Tukuma TIC un Engures kultūras namu, – izstrādājot divu dienu programmu “Ciemos Tukuma piekrastē”, kura norisinājās 27. un 28. augustā, kad tradicionāli piekrastē tiek svinēta Senās uguns nakts. Lai Latvijas iedzīvotājus iepazīstinātu ar zvejniecības tradīcijām, dzīvi zvejnieku sētā un uzņēmējdarbību piekrastē, tika izstrādāts dienas maršruts. Savukārt vakara daļā mēs vēlējāmies iepazīstināt apmeklētājus ar seno tradīciju – ugunskuru iedegšanu jūrmalā, kas senatnē rādīja kuģiem un jūrasbraucējiem ceļu mājup. Līdz šim salīdzinoši maz cilvēku zināja par šo tradīciju. Tas bija lielisks veids sasildīties pie lielajiem ugunskuriem, satikties, parunāties vai vienkārši atgulties jūrmalas smiltīs un vērot zvaigznes, turklāt baudot arī Kārļa Kazāka skaņdarbus un Daces Sadakas dzeju.Kafejnīca ,,Engure” paspilgtināja noskaņu, cienājot viesus ar karstu tēju, un tas viss piešķīra mistisku romantiku, turklāt liekot ieplūst sirdī mieram un rāmumam, raugoties ugunī un zvaigznēs. Ugunskuri tika kurti visos piekrastes ciemos, pulcējot gan vietējos iedzīvotājus, gan tuvākus un tālākus viesus. Kā vakara nagla noslēgumā viesiem tika piedāvāts uguns šovs. Pa ceļam satiktie ārzemju tūristi no Zviedrijas un Lietuvas teicās esam ļoti iepriecināti par iespēju būt klāt šajos pasākumos. Sapratām, ka apmeklētāji būtu vēlējušies turpinājumu, par ko apsolām padomāt līdz nākamajam gadam.

Dienas pasākumā Tukuma piekrastes zvejnieki un zivju kūpinātāji no Lapmežciema līdz pat Bērzciemam uzņēma ciemiņus, izrādīja uzņēmumus, savu sētu, piedāvāja zivju degustācijas un cienāja ar zivju zupu. Turklāt tā bija viena zupa, bet četros dažādos izpildījumos pēc katra saimnieka gaumes. Apmeklētāji bija ļoti iepriecināti par iespēju bez maksas nobaudīt šo gardumu. Ugunskura dūmi, kas plūda no zupas katla apakšas un izplatīja vilinošu smaržu gar šoseju, lika apstāties gandrīz ikvienam braucējam. Jautājot apmeklētājiem, kā viņi uzzināja par šo pasākumu, atbildes bija dažādas – gan tūrisma portālos, gan laikrakstā, gan radio. Ņemot vērā iepriekšējā gada pieredzi, sapratām, ka vajag vairāk norāžu uz maršruta objektiem. Tāpēc izgatavojām vienota dizaina norādes, lai viesiem vieglāk būtu atrast interesējošās vietas.

Šogad pasākumā iesaistījās ģimenes uzņēmums IK "Reinis B" un SIA “Jurita B” Lapmežciemā, IK “Stubiņš” Klapkalnciemā, SIA “Branga” un jauniešu mītne-hostelis “Pludmalis” Ķesterciemā un Indras Zariņas zvejnieku sēta “Skaras” Bērzciemā. Katrs no saimniekiem bija izdomājis savu īpašo piedāvājumu vai programmu. Arī Lapmežciema muzejs šajā dienā iepazīstināja ar šī krasta zvejniecības vēsturi un sadzīvi līdz pat mūsdienām, bet māksliniece Iveta Meiere, pārstāvot “U. Meiera” zvejnieku saimniecību, muzejā atklāja, kā jūras un zvejniecības tēmu atspoguļot mākslā.

Vēlamies cildināt mūsu piekrastes uzņēmējus, Engures kultūras namu un Tukuma tūrisma informācijas centru, kuri iesaistījās un palīdzēja šo pasākumu īstenot. “Mūsējie” ir paši labākie! Ceram, ka mums visiem kopā līdzīgs un vēl plašāks pasākums izdosies arī nākamgad. Uz tikšanos Tukuma piekrastē!

Jana Tramdaha,

LLKC Tukuma konsultāciju biroja vadītāja

Sarma Rotberga,

LLKC Tukuma novada lauku attīstības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru