Kā noķert zivi

GalerijaPrint

LLKC Kuldīgas nodaļa 6. jūlijā organizēja izglītojošo pasākumu  makšķerēšanas interesentiem. Tā mērķis bija popularizēt makšķerēšanu kā aktīvu atpūtas veidu.  Pasākums notika Pelču pagastā pie Dambu dīķiem.

Pēc ststistikas ziņām, Latvijā ir aptuveni 100 000 makšķernieku.  Visām fiziskajām personām, dodoties pēc loma, arī  pašpatēriņam,  Latvijas ūdenstilpēs, jāievēro spēkā esošie MK noteikumi  "Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumi". Tie jāievēro ikvienam makšķerniekam, kurš vēlas iegūt zivis.

Sākumā dalībnieki noklausījās nelielu teorētisko daļu, kurā LLKC  Zivsaimniecības nodaļas speciālisti iepazināja ar galveniem makšķerēšanas noteikumiem. Tas nav jaunums, ka personai, kura makšķerē savam priekam un zivju patēriņam, jāiegādājās un jābūt klāt makšķernieka kartei un personu apliecinošam dokumentam ar foto. Personām, kas jaunākas par 16 gadiem un vecākas par 65 gadiem, kā arī invalīdiem makšķerēšanas karte nav nepieciešama. Makšķerēšanas kartes  var iegādāties vairākās tirdzniecības vietās, arī internetā. Atkarībā no vietējiem apstākļiem pašvaldība var noteikt papildu aizliegumus vai ierobežojumus.

Lai nerastos nevajadzīgi pārpratumi, klausītāji iepazinās ar noteikumiem arī makšķerēšanas rīku lietošanā. Ne visi zināja, ka lietot drīkst tikai sev piederošos rīkus, nevis atrastus ūdenstilpnes krastā.

Pirms sacensībām par lielāko lomu dalībnieki apskatīja saimniecību. Ar tās izveidi iepazīstināja pats saimnieks. Saimniecisko darbību reģistrējuši tikai pirms diviem gadiem. Paveiktais patīkami pārsteidza. Atpūtas bāze “Dambi Pelču” aicina baudīt īstu lauku burvību un atpūtu pie dabas. Piecos dīķos tiek audzētas  dažādas zivis – lielākoties karpas, līņi un līdaciņas. Sastopamas arī karūsas un asari. Makšķerniekiem par samaksu  tiek dota iespēja izvilkt lielo lomu.  Piesaistot Kuldīgas pašvaldības konkursa “Darīsm paši” finansējumu, veikta dīķmalas teritorijas labiekārtošana.

Pēc teorētiskās daļas visi interesenti varēja  izmēģināt izvilkt  lielo lomu. Vietu pie dažādiem dīķiem katrs varēja izvēlēties pēc saviem ieskatiem. Pēc trīs stundām notika zivju svēršana un vērtēšana. Makšķerēšanas rezultāti tika apkopoti un dalībnieki apbalvoti ar simboliskām balvām no LLKC Zivsaimniecības nodaļas. Smagākais loms šoreiz īvandniekam Andrim Pērkonam –  makšķerniekam ar piecdesmit gadu lielu pieredzi.  Pieticīgie lomi nemazināja prieku par izdevušos pasākumu. Sacensību tiesnesis Uldis Feldmanis ieteica turpmāk šāda veida pasākumus veidot kā ģimenes pasākumus un dalījās savā pieredzē. Arī citi makšķernieki labprāt dalījās veiksmīga loma ieguves noslēpumos un pieredzē dažādās sacensības.

Dalībnieki pasākumu novērtēja atzinīgi, guva jaunas atziņas aktīvās atpūtas apvienošanai ar dīķu apsaimniekošanu, pārrunāja praktiskas dabas jautājumus un analizēja situācijas, kādēļ zivis neķeras. Klausoties sarunas, jūtama makšķernieku vēlme aizsargāt zivju resursus un vidi un sapratne par ierobežojumu nepieciešamību. Bija patīkami dzirdēt, ka makšķernieki labprāt šādos pasākumos iesaistītu arī ģimenes locekļus.

Pasākums notika Valsts Zivsaimniecības sadarbības tīkla pasākumu ietvaros. Pasākuma dalībnieki bija  zivsaimniecības interesenti no Kuldīgas novada.

Inese Blūma,

Kuldīgas novada lauku attīstības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru