“Mana Cope” – palīgs iekšējo ūdeņu apsaimniekotājiem

GalerijaPrint

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs ir radījis interaktīvu palīgu makšķerniekiem “Mana Cope”, kas pieejams gan kā interneta resurss www.manacope.lv, gan kā mobilā lietotne Android un iOS ierīcēm. Šoreiz pastāstīsim par to, kā “Mana Cope” var palīdzēt iekšējo ūdeņu apsaimniekotājiem.

Kartes sadaļa “Kur copēt?” Mobilajā lietotnē iestrādāta karte ar Latvijas upēm, ezeriem un ūdenskrātuvēm. Karte ir ne tikai vizuāls Latvijas ūdeņu atspoguļojums, bet gan vizuāla datu bāze, kur iegūt informāciju par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām, kur pastāv ierobežojumi makšķerēšanai, sezonāliem liegumiem, makšķerēšanai bīstamām vietām, laivu lietošanas un ātruma ierobežojumiem uz ūdeņiem, kā arī par makšķerniekiem draudzīgām vietām, t. sk. laivu ielaišanas vietas, naktsmītnes, laivu nomas u.tml. makšķerēšanai noderīgiem servisiem. “Mana Cope” kartē iestrādāts arī Copes asistents, piemēram, makšķernieks, aktivizējot savu atrašanas vietu, saņem brīdinājumus par tuvošanos vai atrašanos teritorijās, kur pastāv jebkādi ierobežojumi makšķerēšanai.

“Mana Cope” karte būs noderīgs palīgs tiem iekšējo ūdeņu apsaimniekotājiem, kuri saimnieko īpaši aizsargājamās dabas teritorijās vai to tiešā tuvumā. Lietotnes kartē dabas teritorijas tiek iezīmētas, pamatojoties uz normatīvos aktos – likumos, ministru kabinetu noteikumos vai pašvaldību saistošos noteikumos – noteiktām koordinātām. Tāpēc viegli izveidot  norādes par teritorijām, kur pastāv ierobežojumi apmeklētājiem vai makšķerniekiem. “Mana Cope” palīdz arī kontrolējošiem dienestiem viegli orientēties pie ūdeņiem un vizuāli saprast, vai makšķernieks ir pārkāpis likumdošanas prasības vai nē.

Iekšējo ūdeņu apsaimniekotāji sadarbībā ar “Mana Cope” radošo komandu var vienoties par kartē norādāmām makšķerniekiem draudzīgām vietām vai piekļuves vietām pie ūdeņiem, kuras makšķernieki var izmantot un nebaidīties par iespējamiem pārkāpumiem.

Elektronisko makšķerēšanas licenču tirdzniecība. “Mana Cope” lietotājiem piedāvā iespēju iegādātiesgan elektroniskās Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kartes, gan elektroniskās makšķerēšanas licences populārākajām licencētajām makšķerēšanas vietām Latvijā. Veicot elektronisko makšķerēšanas licenču tirdzniecību sadarbībā ar “Mana Cope”, apsaimniekotājiem tiek piedāvātas šādas iespējas:

 * definēt tirdzniecības nosacījumus – kad sākt licenču tirdzniecību, limitēt licenču skaitu dienai un periodam, vienam makšķerniekam atļauto aktīvo licenču skaitu, noteikt dienas, kad licenču tirdzniecība netiek veikta, piemēram, ūdenstilpes saudzes dienas vai sacensības u. c. iespējas;

* licenču kontroles sistēma gan sms veidā, gan ar īpašu piekļuvi apsaimniekotāja sistēmas datiem apsaimniekotāja definētām pilnvarotām personām;

* definēt personas, kam liegta licenču iegāde konstatētu pārkāpumu dēļ, un noteikt periodu, cik ilgi šie ierobežojumi ir spēkā;

* noteikt periodu, cik bieži makšķerniekam tiek atgādināts par neiesniegtu lomu atskaiti;

* lomu reģistrācija online režīmā, apsaimniekotājs redz licencei piesaistītos lomus pirms licences atskaites iesniegšanas;

* uzraudzīt licenču tirdzniecību un licencēm piesaistīto lomu informāciju;

* definēt personas, kurām atļaut piekļuvi sistēmas datiem;

* apsaimniekotāju atskaišu veidošana;

* tehniskais atbalsts.

Lai lietotne saturētu aktuālu un makšķerniekiem nozīmīgu informāciju, ir izveidotas saziņas iespējas ar “Mana Cope” uzturētājiem, izveidota lietotnes lapa sociālajā tīklā Facebook, kā arī “Mana Cope” palīgu grupa, profils Instagram. Lai uzzinātu vairāk par sadarbības iespējām ar “Mana Cope”, lūdzam sazināties ar tās radošo komandu, zvanot uz tālr. 26360007 vai sūtot e-pastu uz info@manacope.lv!

Dodies copēt? Paķer līdzi “Mana Cope”!
“Mana Cope” komanda

Foto galerija: 

Pievienot komentāru