No zvejniecības vēstures līdz mūsdienām

GalerijaPrint

LLKC Talsu nodaļa  organizēja braucienu Rojas vidusskolas skolēniem, kuri devās iepazīt zivsaimniecību uz kaimiņu novadiem. Brauciens ļāva skolēniem paplašināt savu redzesloku, iegūt jaunas zināšanas, kas iedvesmo vērtību saglabāšanai un attīstības veicināšanu lauku teritorijā.

Pieredzes brauciens sākās ar Lapmežciema muzeja apmeklējumu, kur   muzeja vadītāja Anita Alberta iepazīstināja ar interesanto ekspozīciju par piekrastes zvejnieku senajiem darbarīkiem un māju iekārtojumu. Muzejs pēc rekonstrukcijas aprīkots arī ar interaktīvajiem stendiem. Skolēni pildīja uzdevumus un meklēja atbildes muzeja telpās. Nobeigumā noskatījāmies īsfilmu par Lapmežciemu un Imantu Ziedoni, ko uzņēmis savā laikā 4. klases skolnieks. Tālāk sekoja Rideļu dzirnavu apmeklējums. Skolēni apskatīja karpu dīķus un uzzināja par storu audzēšanu baseinos, viņi piedalījās arī ekskursijā graudsaimniecības muzejā, kur iespējams arī izzināt visus procesus “No grauda līdz maizei”.

Braucienu noslēdzām ar zvejnieku sētas  “Dieniņas” apmeklējumu Bērzciemā, kur mūs uzņēma saimniece Iveta Celkarte. Vispirms devāmies uz jūras krastu, kur skolēniem tika stāstīts par zvejnieku dzīvesveidu un Bērzciema vēsturi. Saimniece uzrunāja skolēnus, aicināja braukt, ceļot, apskatīt jaunas vietas, taču vienmēr atgriezties! Izzinošo stāstījumu papildināja kopīga dziesma un dažādi uzdevumi, kas skolēniem bija jāpilda komandās: virves vilkšana, stafetes ar zivju vērpšanu un zivju izņemšanu no tīkla, kā arī izaicinājums zvejnieku zābaka tālmešanā. “Dieniņu” saimniecei patiešām padodas atrast un noturēt skolēnu uzmanību par zivsiamniecības tēmu.

Pasākums notika Valsts Zivsaimniecības sadarbības tīkla aktivitātes “Zivsaimniecības popularizēšana skolās” ietvaros.

Katrīna Kļimovska,

LLKC Talsu nodaļas uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru