Pāvilostas novada Zvejnieku svētkiem 80 gadu jubileja!

GalerijaPrint

Kā katru gadu Pāvilostā tiks svinēti Zvejnieku svētki. Tie ir lielākie Pāvilostas iedzīvotāju un viesu vasaras svētki, kas kopš 1936. gada, pirmās brīvvalsts laika, tradicionāli svinēti jūlija otrajā sestdienā, kas šogad būs 9. jūlijā.

Mums, Pāvilostas novada iedzīvotājiem, kuru zeme atrodas pie jūras, šie svētki ir īpaši nozīmīgi un iecienīti. Aicinām cilvēkus no visas Latvijas un ārvalstīm piedalīties dažādās svētku aktivitātēs, kas gadu no gada tiek rīkotas Pāvilostā. Tie ir  izbraucieni ar laivām gan pa jūru, gan pa Sakas upi. Neiztikt arī bez zvejas sacensībām pašu zvejnieku starpā, kuriem noteiktā laika periodā dots uzdevums sazvejot zivis, uzvarētājus nosakot pēc kopējo zivju svara un arī atsevišķi noteicot vissmagāko nozvejoto zivi.

Atskatoties uz šo svētku vēsturi, Pāvilostas pilsēta jāmin kā pirmā, kas tos saistīja ar zivju žāvētavas atklāšanu un iesvētīšanu. Tāpēc šī iemesla dēļ pirmie jūras svētki tika rīkoti Pāvilostā kā zvejnieku un zemnieku svētki. Tajos piedalījās arī zemkopības ministrs, kurš kopā ar zvejniekiem devās jūrā uz plekstu jeb bušu zveju.

Laika gaitā tradīcijas ir mainījušās, un mēs tagad sagaidām jūras valdnieku Neptūnu – vīru ar aļģu svārkiem, gariem, pinkainiem matiem un scepteri rokās, kuru pavada jūras meitas nāras.

Tomēr katrs sirdī mēs galvenokārt godinām jūru, kā arī cilvēkus, kas ar to ir saistīti visvairāk – zvejniekus, jūrniekus, zivju apstrādē nodarbinātos cilvēkus.

Man ir patiess prieks, ka Pāvilostas pilsētas jaunieši nav aizmirsuši savu tēvu, vectēvu, vecvectēvu nodarbošanos, un daudzi kļuvuši par zvejniekiem un jūrniekiem.

Andis Cielava, Pāvilostas novada lauku attīstības konsultants

Foto galerija: 

Pievienot komentāru