Pieredzes braucienā dodas ūdeņu apsaimniekotāji

GalerijaPrint

Kopā ar LLKC Valmieras nodaļas konsultantiem pieredzes apmaiņas braucienā devās Vidzemes puses vairāku novadu publisko ūdeņu apsaimniekotāji un akvakultūras interesenti.

Pirmā tikšanās Ikšķilē. Mūs sagaida biedrības “Mēs - Zivīm” valdes priekšsēdētājs Ivars Dubra. Biedrība dibināta 2006. gadā ar mērķi piedalīties zivju resursu atražošanas un aizsardzības pasākumos, biotopu un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā un izpētē, kā arī sabiedrības izglītošanā. Sēžamies kuterī un dodamies Daugavas ūdeņos. Biedrība, realizējot LEADER projektu, izveidojusi zvejnieku namiņu Daugavas vidū. Namiņš tiek izmantots vides uzraudzībai un atpūtai. Lai saglabātu Daugavas resursus un labi justos gan vietējie iedzīvotāji, gan makšķernieki, biedrība sadarbojas ar apkārtējo novadu pašvaldībām. Pagājušajā gadā realizēts projekts kopā ar VAS “Latvenergo” par mākslīgo zivju nārsta ligzdu izgatavošanu. Ļoti liela ir biedrības pieredzes finanšu līdzekļu piesaistē un projektu īstenošanā. Daugavas ūdeņi regulāri tiek papildināti, ielaižot zivju mazuļus.

Tālāk dodamies uz Priekuļu novada saimniecību “Sillakas”. Sagaida saimniecības komercdirektors Renāds Hofmanis un laipni aicina pie galda, tiek piedāvāta saimniecībā audzēto foreļu zupa ar storu gabaliņiem. Garšīgi.  Saimniecība atrodas skaistā vietā meža ielokā  Raunas upes krastā. Saimnieki uzņem viesus, dīķos audzē zivis un aicina atpūsties makšķerniekus. “Sillaku” saimnieki visiem piedāvā makšķerēt, iegādāties un degustēt zivis, rīkot viesības, nakšņot viesu namā un pērties pirtī. Piecos no vienpadsmit zivju dīķiem iespējams makšķerēt foreles, karpas, samus, stores un pālijas. Apskatām saimniecību, un pie katra no dīķiem izskan interesentu jautājumi par ūdens kvalitāti, skābekļa daudzumu, zivju barošanu. Ir iespēja iepazīties ar strauta foreles audzēšanu baseinos.

Pieredzes brauciena dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar atšķirīgiem uzņēmumiem un viņu pieredzi. Tika izteikti priekšlikumi pieredzes braucienā doties vēl, lai iegūtu pieredzi publisko ezeru apsaimniekošanā un akvakultūras dīķu izveidošanā.

Pasākums notika Valsts Zivsaimniecības sadarbības tīkla pasākuma ietvaros.

Inga Ozoliņa,

LLKC Valmieras nodaļas uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru