Rēzeknes novada zivsaimnieki iepazīstas ar dīķu apsaimniekošanu

GalerijaPrint

LLKC Rēzeknes nodaļa rīkoja mācību un pieredzes apmaiņas braucienu “No dīķu ierīkošanas līdz zivju kūpināšanai” uz zemnieku saimniecību “Kalves” Kūku pagastā. Pasākums tika organizēts ar mērķi gūt praktisku pieredzi zivsaimniecības nozarē praktizējošā saimniecībā.

Z/s „Kalves” savu darbību sāka 1999. gadā ar 2,4 ha lielām zivju dīķu platībām, tobrīd saimniekam nebija iepriekšēju zināšanu un praktiskās pieredzes par dīķiem un zivju audzēšanu tajos. Pateicoties lielam ieguldītajam darbam un finansu līdzekļiem, kā arī labvēlīgai ģeogrāfiskajai atrašanās vietai, saimniecībā pašlaik tiek apsaimniekoti 40 ha nopludinātu dīķu. Saimniecība “Kalves” ir pilna cikla akvakultūras uzņēmums. Brauciena dalībnieki tika iepazīstināti ar saimniecības darbību. Tās iepazīšana sākās ar zivju inkubatoru un mājas apskati, tika aplūkoti zivju baseini un iegūta praktiska informācija par to, kā zivis tiek audzētas un ar kādam grūtībām ir jāsaskaras, lai nodrošinātu veiksmīgu zivju audzēšanu. Z/s “Kalves” ir iegādāti 10 foreļu inkubatori.

Brauciena dalībnieki apskatīja arī saimniecības kūpinātavu un kūpināšanas procesu tajā. Ar pašlaik saimniecībā esošo kūpinātavu saimniecībā vienā reizē var nokūpināt 120 zivis. Saimniecības īpašnieks domā nākotnē piesaistīt ES struktūrfondu līdzekļus jaunas kūpinātavas iegādei, lai vienā reizē varētu kūpināt 240 zivis. Turpinājumā brauciena dalībnieki tika aicināti uz lekciju, kurā Gundars Kalve sniedza teorētisku un praktisku informāciju par dažādiem ar zivsaimniecību saistītiem jautājumiem, tajā skaitā par pareizu zivju barošanu, zivju sugu saderību, dīķu izveidi un citiem jautājumiem. Tāpat tika stāstīts par zivju realizācijas iespējām un to kūpināšanu saimniecībā. Ņemot vērā to, ka lielākā daļa brauciena dalībnieku ir tikko uzsākuši vai plāno uzsākt darbību zivsaimniecības nozarē, tad lekcijas laikā radās ļoti daudz jautājumu un diskusijas par visām iepriekš minētajām tēmām.

Pasākuma noslēgumā tā dalībniekiem bija iespēja apskatīt saimniecības dīķus, zivju barotavas un dambjus. Noslēdzoties saimniecības apskatei, brauciena dalībnieki bija apmierināti ar iegūto praktisko un teorētisko informāciju, ko sniedza zemnieku saimniecības “Kalves” īpašnieks Gundars Kalve.

Artūrs Šķesters,

LLKC Rēzeknes nodaļas uzņēmējdarbības konsultants

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru