Skolēni iepazīstas ar zivsaimniecību un tās tradīcijām

LLKC Preiļu un Alūksnes nodaļas sadarbībā ar Zivsaimniecības sadarbības tīklu aprīlī un maijā organizēja skolēniem braucienus pasākuma „Zvejniecības popularizēšana skolās” ietvaros, apmeklējot zivju audzētavas, kā arī piedaloties interesantos ar Latvijas zvejniecības tradīcijām saistītos pasākumos.

Preiļu jaunieši dodas braucienā uz Enguri

 Preiļu nodaļa sadarbībā ar Zivsaimniecības sadarbības tīklu vispirms aprīlī organizēja radošo darbu konkursu skolēniem „Es, zivis un zivsaimniecība”. Balva visiem konkursa giuseppe zanotti women sneakers dalībniekiem bija brauciens maijā uz zivju audzētavu „Dole” un Engures zvejnieku sētu „Dieniņas”, kur varēja piedalīties dažādās aktivitātēs un nogaršot svaigi kūpinātas zivis.

 Pirmā brauciena pieturas vieta tika organizēta Salaspilī, zivju audzētavā „Dole”, kur mūs laipni sagaidīja un sniedza plašu informāciju par zivju audzēšanu, demonstrējot filmu par lašu ikru iegūšanas un apaugļošanas procesu. Pēc filmas noskatīšanās devāmies uz zivju audzētavas angāriem, kur skolēni varēja redzēt apaugļotus lašu ikrus, jau attīstījušos lašu un citu zivju mazuļus. Skolēni ar lielu interesi vēroja zivju mazuļus, – cik tie ir mazi un tajā pašā laikā ļoti atšķirīgi. Devāmies arī uz christian louboutin:http://www.nacel.co.uk/ citiem angāriem, kur varējām redzēt jau pieaugušas zivis – nēģus, karpas, foreles un citas. Skolēnus visvairāk ieinteresēja nēģi, ko zivju audzētavas darbiniece ļāva paņemt rokās.

 Brauciena galamērķī – Engures novada Bērzciema pagastā mūs sagaidīja jaukās zvejnieku sētas „Dieniņas” sievas ar dažādām atrakcijām pie jūras. Lai gan lija, tas skolēniem netraucēja piedalīties virves vilkšanas, zivju meklēšanas, zivju vēršanas un zvejnieka zābaka mešanas sacensībās. Pēc aktīvas izkustēšanās devāmies uz cheap christian louboutin shoes lapeni, kur mūs sagaidīja ar siltu tēju un teatralizētu priekšnesumu. Kad to noskatījāmies, mūs aicināja pie galda, lai pacienātu ar tikko žāvētām, vēl pavisam siltām zivīm. Tās bija vareni gardas! Paēduši un padzēruši siltu tēju, devāmies uz autobusu, lai sāktu garo atpakaļceļu uz mājām. Mūs pavadīja jaukā saimniece Iveta Celkarte ar laba vēlējumiem. Paldies par viesmīlīgo uzņemšanu, mēs noteikti kādreiz atkal iebrauksim ciemos!

 Lai gan diena bija gara, mājupceļā neviens neizrādīja nogurumu, jo visiem brauciens sagādāja pozitīvas emocijas. Šādā veidā skolēni gan uzzināja daudz jauna par zivsaimniecību, kā arī iepazinās ar citu skolu skolēniem, tādējādi paplašinot draugu loku. Paldies skolēniem, kuri piedalījās, izrādīja aktivitāti konkursā un brauciena laikā! Paldies arī skolotājiem, kuri uzņēmās rūpes par savas skolas jauniešiem! Par braucienu tā dalībniekiem atgādinās ne tikai jaukās atmiņas, bet arī Zivsaimniecības sadarbības tīkla sagatavotās dāvanas – pildspalvas un piezīmju blociņi.

 Skolēniem konkursā bija jāiesniedz oriģināldarbi – zīmēti, rakstīti, fotografēti vai veidoti jebkādā citā tehnikā. Konkursā piedalījās Preiļu, Līvānu, Vārkavas, Riebiņu un Līvānu novada lauku teritoriju skolu 7.– 8. klašu skolēni, kopā tika iesniegts 31 darbs. Tos varēja aplūkot izstādē LLKC Preiļu nodaļas telpās, kā arī LLKC centrālajā birojā Ozolniekos. Skolēni līdzdalībai konkursā bija ļoti atsaucīgi un apliecināja, ka katrs no viņiem ir mākslinieks. Katram talants izpaužas citādi, bet katrs darbs ir interesants un neatkārtojams.

 

Jolanta Augšpūle,

LLKC Preiļu nodaļas uzņēmējdarbības konsultante 

Pievienot komentāru