Aizputes novads

Informatīvs seminārs Aizputes nov. |Meža aizsardzības aktualitātes, ES atbalsta pasākumi MKPC 2020. gadā

Meža aizsardzības aktualitātes - mizgraužu risks, aizsardzības iespējas.Ieteikumi. Kokaugu plantācijas, to ierīkošana un apsaimniekošana, ieteikumi privāto mežu īpašniekiem. Stādu izvēle.Augsnes sagatavošana. Pieejamās ES atbalsta iespējas īpašniekiem 2020.gadā - zināšanu
pārneses pasākumi Arodapmācību projekts (mācību iespējas par dažādām tēmām}.Koksultāciju projekts. Meža apmeklējumi.

Aizpute, 10. maijs | Seminārs „Ķiploku audzēšana. Stādīšana, kopšana, pavairošana un novākšana”

Aicinām interesentus 10.maijā plkst.17.00 uz semināru „Ķiploku audzēšana. Stādīšana, kopšana, pavairošana un novākšana”.

Ķiploki ir vieni no vissenākajiem dārzeņiem. Tie satur fitoncīdus un ēteriskās eļļas, kas piešķir ēdieniem savdabīgu garšu un aromātu. Turklāt ķiplokiem piemīt arī baktericīdas īpašības.

Padomus, kā audzēt šo garšaugu un ārstniecības augu, sniegs Māris Narvils, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra vecākais speciālists dārzkopībā.

Seminārs notiks Aizputes novada Tūrisma informācijas un Mūžizglītības centrā, Atmodas ielā 16.

Aizpute | 12. decembris - Aizputes NVO ziemas brančs!

Kurzemes NVO centrs, sadarbībā ar Aizputes novada pašvaldību ielūdz aktīvos aizputniekus (biedrību, nodibinājumu pārstāvjus vai vienkārši aktīvistus) 12.decembrī plkst. 15:00 – 18:00 Aizputes novada Tūrisma informācijas un Mūžizglītības centra (Atmodas iela 16, Aizpute) telās uz Aizputes NVO ziemas branču jeb nesteidzīgu tikšanos draugu logā našķējoties ar kārumiem!

Informatīvs seminārs Aizputē | Par kompensācijām Natura 2000 teritorijās. Mežirbei draudzīga meža apsaimniekošana. Projekts Dabas skaitīšana. Plānotais ES atbalsts mežu īpašniekiem.

Mežirbei draudzīga meža apsaimniekošana. Projekts Dabas skaitīšana. Par Natura 2000 kompensācijām. Par plānotajiem ES atbalsta pasākumiem meža īpašniekiem.

Izglītojošs seminārs Aizpute | Mācīsimies pazīt sēnes - ēdamās un neēdamās

Meža nekoksnes resursi, to izmantošana Latvijā. Gada sēne 2018. Cepurīšu sēnes, to sistemātika un raksturīgās pazīmes. Sēnes pārtikā,
neparastās ēdamās sēnes, sēņošanas tradīcijas. Īpaši indīgās Latvijas sēnes . Dažādu sēņu meklēšana. Iepazīšanās ar sēnēm dabā,
to atpazīšana un ievākšana. Sēņu izstādes veidošana, apskate, diskusija.

Aizpute | 15. septembris - mājražošanas un amatniecības gadatirgus "Āboļošana"

Starpnozaru mākslas grupa SERDE aicina pieteikties māksliniekus, amatniekus un mājražotājus ikgadējam mākslas un amatniecības gadatirgum "Āboļošana" līdz 5. septembrim rakstot uz e-pasta adresi: smg.serde@gmail.com vai zvanot 29817180, 28617307.

Gadatirgus "Āboļošana" notiks šogad 15. septembrī SERDES pagalmā (Atmodas ielā 9, Aizputē).

Papildus informācija mājas lapā - https://www.facebook.com/events/909863342545954/

Kukurūzu labirints Kazdangas pusē

Sestdien, 25. augustā, plkst. 12.00 otro reizi Latvijā darbu sāks Kukurūzas labirints jeb pastaigu taka Aizputes novada Kazdangas pagasta “Grigaļos”.
Kukurūzas labirints jeb pastaigu taka sniedz iespēju brīvā dabā iepazīt sevi vai vienam otru, būt harmonijā ar dabas skaņām un apkārt esošo, izzināt dabu un savu iekšējo intuīciju, kā arī izlemt – klausīt sev vai tomēr sekot kartei un atrast kontrolpunktu. Kukurūzas labirints ir pavisam vienkāršs, tajā nevar pazust uz vairākām dienām, bet var atstāt ikdienas stresu, steigu un nogurumu.

Lapas

Subscribe to RSS - Aizputes novads