Vecumnieku novads

Bārbeles tautas nams | Informatīvais seminārs "Aktualitātes mežu īpašniekiem"

Apmeklētājiem būs iespēja uzzināt aktuālāko informāciju par MKPC darbību, jaunaudžu aizsardzību pret dzīvnieku bojājumiem, kā arī meža sertifikācijas prasībām meža apsaimniekošanā. Dabā būs iespējams aplūkot mazā ērgļa ligzdas, kā arī uzzināt informāciju par šī ērgļa aizsardzību.

Vecumnieku novads, Kurmenes pagasts "Pūpoli" | Plkst 13:30 Informatīvais seminārs "Par videi draudzīgu mežsaimniecību."

Apmeklētājiem būs iespēja uzzināt aktuālāko informāciju par jaunaudžu aizsardzība pret pārnadžu bojājumiem, meža inventarizāciju, meža īpašumu robežstigām un robežzīmēm. Dabā būs iespējams aplūkot Ar ES atbalstu atjaunotās un ieaudzētās platības, kā arī plantāciju mežā veiktas izlases cirtes.

Jumīša svētki Vecumniekos

Jumīša svētki Vecumniekos
Jumīša svētki notiks Vecumnieku novadā, Vecumniekos,
(Bauskas ielā 16),10. oktobrī plkst 10:00.
Notiks ikgadējais ražas gadatirgus, uz kuru ir aicināti visi pirkt un pārdot gribētāji.
Jumīša svētkos arī piedalīsies amatiermākslas kolektīvi, kuri nodrošinās jautru svētku noskaņu.

Vecumnieku novads | Par lielogu dzērveņu slimību ierobežošanu un citiem audzēšanas riskiem

Demonstrējuma mērķis: salīdzināt augu aizsardzības shēmas nozīmīgāko lielogu dzērveņu un krūmmelleņu slimību ierobežošanā, izmantojot gan ķīmiskos, gan bioloģiskos augu aizsardzības līdzekļus, tādējādi samazinot audzēšanas riskus (ražas zudumus).
Tēma: Lielogu dzērveņu šķirņu nozīmīgākās slimības un to ierobežošanas iespējas, citi audzēšanas riski un to ierobežošanas iespējas.
Lauka diena notiks: plkst. 13:00 – 15:00 , Vecumnieku nov., SIA O.G.A., “Vilku purvā” (koordinātas: 56.584592, 24.595402)

Gadskārtējās rudens stādu dienas kokaudzētavā “Dzērves”

Gadskārtējās rudens stādu dienas kokaudzētavā “Dzērves”
Rudens stādu dienas Valles pagastā, Vecumnieku novadā kokaudzētavā “Dzērves”, šogad notiks 26. septembrī plkst 9:00. Rudens stādu dienas tiek rīkotas jau divpadsmito reizi.
Būs iespējams iegādāties jaunos augļu koku stādus ar 20% atlaidi. Ābeles, bumbieres, ķirši, plūmes, persiki, aprikozes, ogulāji būs plašā izvēlē. Kā arī dekoratīvie stādi, augļu koki un krūmi.
Plašā izvēlē būs pieejami arī vīnogu stādi no stādaudzētavas “Skāduļi”.

Pļaujas svētki Ausekļu dzirnavās

Ausekļu dzirnavu muzejs 5. septembrī no plkst. 11:00 aicina interesentus izjust Zemgales sētas sadzīvi un rudens lauku darbus

Vieni no gaidītākajiem svētkiem "Ausekļu dzirnavu" brīvdabas muzejā ir tradicionālie "Pļaujas svētki", kas norisināsies 2020. gada 5. septembrī no plkst. 11:00, ar Tvaika dampja svilpes skaņām ieskandinot nu jau divpadsmito pasākumu. Pavasarī apsētais demonstrējumu lauks gaida ražas novākšanu un senā muzeja tehnika - ražas pārstrādi. Darbus un senos arodus palīdzēs iepazīt amatnieki no tuvākiem un tālākiem Latvijas novadiem.

Lapas

Subscribe to RSS - Vecumnieku novads