Mājražotājiem stāsta par noformējuma nozīmi produkta pasniegšanā

GalerijaPrint

LLKC Saldus konsultāciju birojs 14. maijā organizēja mājražotāju grupu konsultāciju, kurā piedalījās 11 interesenti – gan mājražotāji, gan amatnieki. Uz tikšanos bija pulcējušies dalībnieki, kuri jau aktīvi darbojas, jo savs saražotais produkts bija jāņem līdzi. Dalībnieku vidū bija siera, konditorejas izstrādājumu, sukāžu, sīrupu, aizdara, maizes, tējas un pat alus ražotāji! Savukārt amatniecību pārstāvēja rokdarbnieces, kuras gatavo mājas gariņus, bērnu drēbītes un austas somiņas.

Mājražotāju grupas konsultāciju tēma “Tirdzniecības vietas noformēšana un digitālā satura radīšana” tika izvēlēta tā iemesla dēļ, ka patērētāji arvien vairāk velta uzmanību produkta pasniegšanas veidam, noformējumam.

Tikšanās ievadā dalībnieki tika informēti par pasākumu “Novada Garša”, aicinot arī viņus izrādīt interesi un iesaistīties  pasākumā.

Konsultācijas otrā daļa tika veltīta radošai nodarbei. Mūsdienās tiek izmantotas dažādas interneta platformas, kur informēt, iepazīstināt un atgādināt patērētājiem par savu saražoto produkciju. Arvien biežāk tiek novērtēts arī noformējums, pasniegšanas veids un glīts fotoattēls ar produktu. Pasākuma ietvaros dekoratore Kristīne Treidena, kura sadarbojas arī ar mājražotāju biedrības "RažoJums" veikaliņu "Bodnīca", pastāstīja un parādīja iespējas dalībniekiem, kā noformēt tirdzniecības stendus izstādēs, tirdziņos utt. un izveidot glītu un interesantu vidi, lai uzņemtu produktu fotogrāfijas. Kristīne pastāstīja par aktuālajām tendencēm un pavisam vienkāršiem risinājumiem uzsvērdama, ka nevajag baidīties eksperimentēt! Tāpat dalībnieki tika aicināti ņemt līdzi ne tikai gatavu, iepakotu produkciju, bet arī kādu no produkta pagatavošanas sastāvdaļām, lai tās izmantotu radošajā procesā.

Notiekošo iemūžināja fotogrāfe Laura Gudzinska, kura ne tikai fotografēja, bet ļāva arī pašām dalībniecēm ņemt fotoaparātu un mēģināt noķert labākos kadrus. Lauras aizraušanās ir arī noformējuma veidošana, tāpēc viņas padomi bija ne tikai par fotogrāfiju, bet viņa lieliski papildināja Kristīni un deva arī savu ieskatu par pasākuma tēmu.

Lektores uzsvēra arī ļoti nozīmīgu lietu – parādīt cilvēkiem, kā viņu produktu izmantot. Piemēram, mūsu vidū bija dalībniece, kura gatavo aizdaru. Domājām ilgi, kā vislabāk veidot noformējumu, lai izdotos laba fotogrāfija. Un risinājums tika rasts. Mūsu vidū taču ir arī maizes cepēja – griežam maizi, beram aizdaru (jo tas ir viens no veidiem, kā to lietot), liekam klāt mājās gatavotu sieru, un bilde gatava. Cik nozīmīga un piesaistoša ir aktīva līdzi darbošanās tirdziņos un izstādēs, tikpat nozīmīga ir arī dzīvas un “garšīgas” fotogrāfijas veidošana. Lektores aicināja nebaidīties un veidot fotogrāfijas jau produktu tapšanas procesā. Piemēram, vai varat iedomāties, cik gan “garšīga” bilde varētu sanākt piparkūku cepējam, ja tas fotogrāfiju veidošanas procesā izmantotu lielu miksera slotiņu, kura ir ar tikko kultu piparkūkas glazūru?

Brīdī, kad ražotājs savu produktu ierauga citā gaismā un viņam mirdz acis, prieks ir ne tikai viņam pašam, bet arī lektorēm, jo tas bija viņu uzdevums – parādīt, ka var arī savādāk!

Liels paldies lektorēm – dekoratorei Kristīnei Treidenai un fotogrāfei Laurai Gudzinskai par radošo pēcpusdienu un iedvesmošanu! Par viesmīlību un telpu nodrošinājumu paldies Saldus mūzikas un mākslas skolai.

Aktivitāte notika Valsts Lauku tīkla pasākumu ietvaros.

Signe Bumbiere,

LLKC Saldus konsultāciju biroja uzņēmējdarbības konsultante

Foto: Laura Gudzinska

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru