Žurnāla “Latvijas Lopkopis” aprīļa numurā
Kā Covid-19 apstākļos strādā Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), kur un kādas kontroles tiek veiktas šobrīd, kādas atliktas uz gada otro pusi, – intervijā stāsta PVD ģenerāldirektors Māris Balodis. Uz jautājumu, vai un kā PVD iespejams reģistrēties tiem saimniekiem, kuri šajos apstākļos uzsākuši pašražotās izejvielas pārstrādi un tirgošanu, PVD vadītājs atbild – reģistrējieties elektroniski un tulīt pēc nonākšanas reģistrēto mājražotāju sarakstā varat uzsākt produkcijas tirdzniecību.
Žurnālā arī aktualitātes par situāciju lauksaimniecības preču tirgos. Kāpēc kritusies piena cena, komentē Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības vadītājs Jānis Šolks, kā arī savu vērtējumu par tigus situāciju sniedz LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis. Gaļas liellopu nozares stāvokli raksturo Liellopu izsoļu nama vadītājs Kaspars Ādams, uzņēmuma “Baltic Vianco” pārstāve Inga Muižniece un Gaļas liellopu audzētāju biedrības vadītājs Raimonds Jakovickis. Savukārt putnu gaļas un olu tirgus stāvokli komentē Latvijas Olu un putnu gaļas ražotāju asociācijas izpilddirektore Anna Ērliha.
Atslodzei no koronavīrusa izraisītajām rūpēm LLKC ekonomists Raivis Andersons aicina ielūkoties, kā pienu ražo un kādas ir ražošanas izmaksas otrā pasaules malā – tāltālajā Zimbabvē.
Aprīļa numurā lasītājus tuvāk iepazīstinām ar daudzu saimnieku palīgiem, LLKC lopkopības konsultantiem. Šoreiz stāstam, kā pati saimnieko un kādus padomus sniedz LLKC Krāslavas biroja konsultante Anda Leikuma. Kā arī par LLKC Valkas un Valmieras biroju konsultanti Daigu Baltiņu, kuras sniegtajos padomos patiešām vērts ieklausīties.
Piena ražotājiem iesakām izlasīt LLKC lopkopības konsultantes Lailas Plītas padomus saimniekiem par trim lietām, kas nepieciešamas govīm – barību un ūdeni, atpūtu un atgremošanu, kā arī slaukšanas rutīnu. Savukārt LLKC Lopkopības nodaļas vadītāja un žurnāla nozaru redaktore Silvija Dreijere raksta, kāpēc magnijs ir svarīgākā minerālviela barības devā.
Gaļas liellopu audzētājiem būs vērtīgi iepazīties ar LLKC Lopkopības kompetenču centra vadītājas Anitas Siliņas rakstu par to, kādi ir jaunākie pētījumi par pirmās atnešanās vecumu Šarolē un Limuzīnas šķirnes zīdītājgovīm.
Aitkopjiem piedāvājam Lailas Plītas padomus, ko darīt ar vagīnas prolapsu aitām. Savukārt cūkkopjiem lietderīgs būs Silvijas Dreijeres kopdarbībā ar Latvijas Cūku audzētāju asociācijas izpilddirektori Dzintru Lejnieci sagatavotais raksts par cūku ēdināšanu, lai samazinātu ietekmi uz vidi.
Zirgkopības rubrikā žurnālistes Daces Milleres raksts par Latvijas šķirnes zirgu Ravēlu, kurš marta sākumā nosvinēja 26. dzimšanas dienu. Ravēls pieder “Lielceru” saimniecei Airisai Penelei, un ir īpašs ar to, ka ir Latvijā rezultatīvākais iejādes zirgs.
Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.
Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā: https://abone.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2020_gads/
Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.
Iveta Tomsone,
LLKC Apgāda vadītāja
Pievienot komentāru