Lauksaimniecība

“Augsnes veselība ir katras saimniecības un katra lauksaimnieka vissvarīgākais kapitāls, kā arī labas ražas pamats, kas savukārt ir nozīmīgs finansiālās dzīvotspējas faktors,” tā uzsver Somijas lauksaimniecības konsultāciju centra “ProAgria” eksperte Elīna Valkeneina (Elina Valke

Zemkopības ministrija (ZM) aicina Latvijas lauksaimniekus, lauku uzņēmējus un mežsaimniekus  piedalīties reģionālo konferenču ciklā par Kopējo lauksaimniecības politiku (KLP) Latvijā no 2023. gada.

Aicinām 28.

Aicinām ikvienu lauksaimnieku un nozares pārstāvi piedalīties Eiropas Komisijas interneta aptaujā un paust savu viedokli par Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) līdzšinējo darbību un sniegt priekšlikumus uzlabojumiem.  No šīs nedēļas aptauju var aizpildīt arī latviešu valodā.

Pavasara un šogad pat vasaras sākuma salnas liek nervozēt ne vienam vien dārzkopim. Nav patīkami, ja sūri, grūti koptais un lolotais vienā naktī aiziet nebūtībā. Ko darīt un kā rīkoties? 

SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” un tā filiāle „Meža konsultāciju un pakalpojumu centrs” rīko arodapmācības un informatīvos pasākumus lauksaimniekiem un mežsaimniekiem.

Saistībā ar ĀCM vairākos Latvijas novados un pagastos Pārtikas un veterinārais dienests noteicis karantīnu un ar to saistošos noteikumus, kuri obligāti jāievēro.

Lauksaimniecības dzīvnieku labturības prasības ražojošās saimniecībās (aitkopība)

LLKC Jēkabpils birojs 2024. gada 16. un 22. maijā organizē 2 dienu (16 st) mācības
“Lauksaimniecības dzīvnieku labturības prasības ražojošās saimniecībās (aitkopība)”
Mācības notiks:
16. maijā tiešsaistē ZOOM
22. maijā klātienē ZS “Āmuri”
Jēkabpils novada Asares pagastā
Lektori: Daina Kairiša, Aija Šneidere.
Mācībās iekļautās tēmas:
*ES regulas un direktīvas, LR MK noteikumi par dzīvnieku labturības prasībām;
*Dzīvnieku audzēšana, turēšana atbilstoši labturības prasībām;

Lapas

Subscribe to RSS - Lauksaimniecība