JĒKABPILĪ 27.10.22 | ZM reģionālā konference par KLP no 2023. gada

PielikumiPrint

Zemkopības ministrija (ZM) aicina Latvijas lauksaimniekus, lauku uzņēmējus un mežsaimniekus  piedalīties reģionālo konferenču ciklā par Kopējo lauksaimniecības politiku (KLP) Latvijā no 2023. gada.

Konferenču laikā ZM eksperti iepazīstinās ar Latvijas KLP Stratēģiskā plāna (2023.–2027.) pasākumiem lauksaimniecības un lauku vides attīstībai no 2023. gada. Konferences notiks visos Latvijas novados – Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē, Latgalē un Sēlijā.

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards atzīmē: “Ilgstošu un sarežģītu sarunu ar Eiropas Komisiju un ES dalībvalstīm rezultātā Latvijai izdevies izcīnīt būtisku palielinājumu tiešajiem maksājumiem, t.i., par 44% vairāk jeb par 758  milj. EUR vairāk nekā iepriekšējā periodā. Turpmākajos gados Eiropas Savienības un valsts atbalsts plānots tā, lai taisnīgā, mērķētā un līdzsvarotā veidā sasniegtu dažāda lieluma saimniecības, īpašu uzmanību veltot mazām un vidējām saimniecībām. Tas ļaus mūsu lauksaimniekiem turpināt attīstību, nodrošinot tūkstošiem darba vietas un apdzīvotību reģionos, un kopumā būtiski sekmēs Latvijas tautsaimniecības izaugsmi.”

Reģionālā konference notiks 2022. gada 27. oktobrī plkst.11.00 Krustpils Kultūras namā, Rīgas ielā 212, Jēkabpilī.  Aicinām visus interesentus piedalīties konferencē, iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Konferences laikā dalībniekiem būs iespējas iegūt informāciju par plānotajām izmaiņām Tiešajiem maksājumiem un jauno nosacījumu sistēma no 2023. gada, vides un klimata pasākumiem, lauksaimniecībā izmantojamās zemes jauno pārvaldības sistēmu, lauku attīstības pasākumiem no 2023. gada, kā arī plānotajiem tirgus kopējās organizācijas atbalsta pasākumiem ražotāju organizācijām. Pasākuma noslēgumā plānota viedokļu apmaiņa.

Ar aktuālo konferences prezentāciju var iepazīties:  https://saite.lv/uUH

Papildu informācija:  Liene Feldmane – 29334520.

____________________________________

Informāciju sagatavoja:
Dagnija Muceniece,
ZM Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070; mob.: 26534104;
e-pasts: Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv

Pielikumi: 

Komentāri

Labdien!
Kā būs ar lauksaimniecībā izmantojamās zemes iznomāšanu? Vai paliks tie paši nosacījumi par abpusējo vienošanos starp īpašnieku un nomnieku, vai būs nepieciešams šo vienošanos apstiprināt pie notāra? Paldies

tikko teica ka nonese ir 1m. tad kapēc aizsargjosla ir 3m nevis 1m?

un vēl runājot par 3m ierobežojumu joslu. vai ir veikti kādi pētījumi par piesārņojumu? Vai tiešām Latvijā zemnieks tik ļoti piesārņo ūdensteces?

un šos 3 metrus vēl var atcelt jo ir tikai iesniegts nevis apstiprinats.

Labdien. No kurienes ir ņemts lēmums par 3m platu joslu gar visiem grāvjiem un ūdenstilpnēm? Eiropa tādu prasību nav prasījusi Latvijai. Prasība bija par vismaz 3 m gan tā saucamajiem USIK bet Latvijā atkal to izstiepj 10 m platu.

Murgs! Tad sanāk, ka savus organiskos mēslus man vairs nebūs , kur likt, jo vienkārši uz ilggadīgajiem zālājiem es viņus kaisīt nevaru un arī man tas nebūtu ekonomiski izdevīgi, kaut atļautu.

Labdien, mana Bio saimniecība praktiski sastāv tikai no ilggadīgajiem zālājiem. Tas nozīmē, ka es saviem liellopiem graudus vairs nevarēšu audzēt, kur ir un ir bijuši ilggadīgie zālāji?

Labdien!

Jautājumus, komentārus aicinām pievienot šeit – ierakstot tos komentāru sadaļā!

šī regula par 3m nav eiropas prasība bet gan Latvijas prasība ar kuru jūs mūsu zemniekus veidojat mazāk konkurētspējīgus

Pievienot komentāru