Tik dažādas biznesa idejas “Laukiem būt!” Preiļu biroja jauniešiem

GalerijaPrint

LLKC Preiļu konsultāciju birojā šogad 1. decembrī noslēgušās “Laukiem būt!” mācības jauniešiem. Ik gadu šis pasākums kopā pulcē radošus, aktīvus un darīt gribošus jauniešus no lauku teritorijām.  “Laukiem būt!” pasākuma ietvaros jauniešiem ir lieliska iespēja piedalīties mācībās, gūt vērtīgu informāciju, lai raisītu jaunas idejas un to realizēšanu dzīvē līdz reāla uzņēmuma dibināšanai.  Šogad LLKC Preiļu birojā mācībās  kopumā piedalījās 14 jaunieši, no kuriem 12  mācību noslēgumā prezentēja savas idejas un ieguva apliecinājumus par mācību apguvi. Šis apliecinājums jauniešiem dod iespēju tālāk startēt konkursā “Laukiem būt!” un iegūt finansējumu.

Mācības Preiļu birojā uzsākām 6. oktobrī ar informatīvo dienu un pieredzes apmaiņas braucienu. Pieredzes apmaiņā bijām pie trīs iepriekšējo gadu “Laukiem būt!” jauniešiem. Pirmā bija Inese Martinkus, kura jauniešus uzņēma Preiļu pludmales kafejnīcā “Pampūkas”. Uzzinājām, kā aizsācies Ineses uzņēmējdarbības stāts un kā radās “Pampūkas”. Jaunieši guva ieskatu par to,  kāda bija sākotnējā iecere ar izbraukuma ēdināšanu un busiņu, kuru var novietot jebkurā vietā un tirgoties ar dažādu veidu pankūkām un kā nonākts līdz kafejnīcas atvēršanai vietā, kura sākotnēji nemaz nav bijusi tik apdzīvota kā šobrīd. Lieliska pieredze, brīnišķīgs un iedvesmojošs stāsts.

Otrā savā pieredzē dalījās Zanda Kezika, kura šī gada sākumā piedalījās “Laukiem būt!” konkursā un ieguva otro vietu kategorijā “nelauksaimniecība – ražošana”. Zandas ideja ir attīstoši koka kalendāri bērniem. Zanda šo gadu iesāka, aktīvi darbojoties pie savas uzņēmējdarbības idejas, to pilnveidojot un cītīgi izgatavojot kalendārus. Paralēli aktīvai ražošanai Zanda ir piesaistījusi finansējumu, lai vēl vairāk attīstītu ražošanu un uzņēmējdarbību. Jauniešiem šī pieredze bija ļoti vērtīga, jo Zanda lielu daļu no saražotās produkcijas eksportē uz ārvalstīm gan ES, gan ārpus ES robežām. Šī pieredze lika jauniešiem domāt plašāk un mērķēt tālāk.

Noslēgumā apmeklējām Sintijas Loginas porcelāna un keramikas darbnīcu. Aplūkojām, kāds ir porcelāna liešanas process, un iemēģinājām roku porcelāna liešanā. Bijām pārsteigti par porcelāna izturību pretēji mītam par porcelāna trauslumu. Uzzinājām daudz jauna par LEADER projektu realizāciju, kā arī guvām brīnišķīgus ieteikumus, kas noderēs ikvienam dalībniekam,  uzsākot savu uzņēmējdarbību!

Pēc pieredzes apmaiņas sekoja sešas mācību dienas. Katru nedēļu viena tikšanās reize, pamīšus gan klātienē, gan attālināti. Dalībnieki apguva dažādas tēmas, kas nepieciešamas, lai uzsāktu uzņēmējdarbību. Pēc mācībām sekoja noslēguma diena, kurā jaunieši prezentēja savas biznesa idejas. Kā katru gadu, arī šogad jaunieši ir ar ļoti dažādām, atšķirīgām biznesa idejām, bet, lai cik tas interesanti neliktos, neviena no šīm idejām nav saistīta ar klasisku lauksaimniecību.

Līva patlaban aktīvi darbojas pie idejas par ēdamo dekoru izgatavošanu un drukāšanu, lai varētu tirgū piedāvāt savus vizuālos noformējumus kūkām, saldumiem un citiem konditorejas izstrādājumiem. Beāte un Elīna ir nonākušas pie idejas par konfekšu izgatavošanu no medus,  

Arnim ir iecere izgatavot koka šūpoles bērniem. Elmārs nodarbojas ar metālapstrādi – izgatavo dažādus grilus, kūpinātavas un plāno attīstīt jaunu produkcijas virzienu, kas saistās ar lauksaimniecības tehnikas ražošanu. Uldis nodarbojas ar gravēšanas un 3D printēšanas pakalpojumiem, un līdzšinējo darbību plāno paplašināt un daudzveidot piedāvāto produkcijas klāstu. Anetei ir iecere par zaļajiem gaisa dārziem, kur uzņēmējiem un ikvienam klientam plāno piedāvāt mūsdienīgus risinājumus apzaļumošanai. Andris piedāvā ballīti uz riteņiem. Preiļos šis pasākums ir atpazīstams kā “Velo reivs”. Mūsdienīgs un oriģināls koncepts dažādiem korporatīviem pasākumiem, pilsētas svētkiem vai brīnišķīgs papildinājums kāda lielāka  kolektīva sportiskam velobraucienam. Aleksandrs un Rolands plāno jaunu produktu ieviešanu Latvijas tirgū – tie būs dažādi uztura bagātinātāji, kas palīdzēs risināt dažādas veselības problēmas. Pauls patlaban strādā pie ieceres par elektroenerģijas efektīvāku un ekonomiskāku izmantošanu. Antras ideja ir par fermentētas maizes cepšanu, šobrīd cep dažāda veida skābmaizīti.

Esam ļoti priecīgi, ka mums ir tik idejām bagāti jaunieši vecumā no 18 līdz 40 gadiem. Ceram, ka par šīm idejām vēl dzirdēsim, kā arī jaunieši neapstāsies ideju līmenī, bet realizēs tās dzīvē un uzsāks uzņēmējdarbību. Daži no šiem jauniešiem jau ir uzsākuši uzņēmējdarbību un plāno paplašināt savu piedāvātās produkcijas klāstu. Jaunieši – lai jums izdodas! Vienmēr atcerieties, ka visa pamatā ir darbs! Jaunieti –  tu vari vairāk! #LLKCPreili  #Laukiembūt #KopāSpējamVairāk

 

Iveta Sondore,

LLKC Preiļu konsultāciju biroja uzņēmējdarbības konsultante

 

Foto: Iveta Sondore

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru