Profesionālās izglītības piedāvājums, meža ugunsapsardzības tehnika, vadītāja apliecības maiņa traktortehnikas īpašniekiem, augu mikropavairošana, aizraujošas aktivitātes bērniem, izzinot pārtikas ceļu no sēklas līdz galdam, un vēl daudz interesanta vienotajā Zemkopības ministrijas (ZM) kopstendā, kas pirmo reizi būs pārstāvēts šīs nedēļas nogalē Tērvetē notiekošajās Traktordienās.
Kopumā ZM kopstendā būs pārstāvētas astoņas iestādes:
LBTU Malnavas koledža apmeklētājus informēs par profesionālās izglītības un studiju programmām un piedāvās izzinošas, ar izglītības programmām saistītas aktivitātes.
Valsts Meža dienests, kura viena nofunkcijām ir nodrošināt meža ugunsapsardzību, iepazīstinās ar ugunsapsardzības tehniku un ekipējumu, kas tiek izmantots meža ugunsgrēku likvidēšanā.
Tikmēr Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (VTUA) piedāvāsapmainīt traktortehnikas vadītāja apliecību, ja persona būs līdzi paņēmusi vienu foto kartīti dokumentiem (3x4 cm), veikusi transportlīdzekļu vadītāja veselības pārbaudi (ar atzīmi pašgājējmašīnas - T). Bērni un jaunieši līdz 16 gadu vecumam varēs pārbaudīt savas prasmes traktortehnikas vadīšanā.
Latvijas Lauksaimniecības muzejs un K.Ulmaņa piemiņas muzejs „Pikšas” apmeklētājiem piedāvās dažādas aktivitātes nozares kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas jomā. Tostarp apskatīt senlaicīgu vidējas jaudas riteņtraktoru FORDSON (Model N), ražots Anglijā, 20. gadsimta 30. gados, ar kuru plānots atklāt traktoru parādi.
Savukārt Bulduru tehnikums parādīs,cik veikli Bulduru biotehnoloģiju centrā notiek augu mikropavairošana un cik viegli tos atpazīt mēģenēs. Tāpat būs iespēja pārbaudīt savu veiklību vai apgūt prasmes kādā no arborista jeb kokkopja ikdienas darbībām – cik sarežģīti ir nomainīt motorzāģa ķēdi vai uzsiet jūrnieka mezglu.
Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) speciālisti konsultēs augu aizsardzības jautājumos, kā atpazīt augu slimībām un kaitēkļiem. Ģimenes ar bērniem varēs satikt Eiropas pārtikas un nekaitīguma iestādes kampaņas #PlantHealth4Life jeb Augu veselība dzīvībai simbolu Pestiju un izspēlēt dažādas spēles par augu veselību.
Pasākumā piedalīsies arī Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU).
Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) iepazīstinās ar saimniecības pārvaldības platformas “Mans Lauks” piedāvājumu, bet Meža konsultāciju pakalpojumu centrs (MKPC) ar Eiropas Savienības (ES) iniciatīvu “Par 3 miljardiem koku vairāk”.
Aizraujošas un izzinošas aktivitātes sagaidīs arī bērnus! Mazie apmeklētāji varēs uzzināt, kā rodas piens, iemēģināt roku gotiņas slaukšanā, interaktīvās stacijās sastādīt dārzu, novākt ražu, sašķirot dārzeņus pēc dažādām pazīmēm, kā arī iepazīt lauku sētas dzīvniekus un viņu dzīvesveidu.
