Andrejs Mieriņš audzē trušus Viļakas novadā

GalerijaPrint

Ja vēlies, lai cilvēki zina par tevi, vajag informēt

Trušu saimniecības īpašnieks Andrejs Mieriņš aktīvi izmanto sociālo tīklu iespējas, piesaista ES fondu līdzfinansējumu, saimniekojot savā saimniecībā Viļakas novadā.

Pēc skolas beigšanas Andreja Mieriņa ceļi veda uz lielpilsētu Rīgu. Tur tika apgūtas zināšanas Rīgas tehniskajā koledžā. Pēc tam Andrejs vairākus gadus darbojās un ieguva noderīgas zināšanas, veidojot interneta mājaslapas, taču jau tad saprata, ka viņam nepatīk dzīvot dzīvoklī un lielā pilsētā. Viss mainījās, kad Andrejam vecāki uzdāvināja īpašumu ar māju Viļakas novada Melnrūču ciemā, blakus savām mājām. Tieši savs īpašums bija tas, kas iedrošināja kaut ko darīt dzimtajā pusē. Andrejs saka: “Kad pieder kaut kas savs, tad interese ir lielāka“.

Individuālais komersants “Mieriņš un dēli” reģistrēts 2012. gada aprīlī un sertificēts kā bioloģiskā saimniecība. Sākumā Andrejs nemaz nebija plānojis strādāt ar trušiem, bet dzīvē tā sagadījās. Viss sākās ar ELFLA projekta iesniegumu jaunajiem lauksaimniekiem, kura ietvaros Andrejs iegādājās trušus un būrus tiem. No finansējumā pieejamajiem 60 tūkstošiem latu Andrejs projektu realizēja par 16 tūkstošiem, tagad, protams, ir nožēla, ka toreiz neizmantoja visu pieejamo summu.

Šobrīd saimniecībā ir vairāk nekā 300 truši un aptuveni 150 vistas. Apsaimnieko 18 ha platības. Saimniecība audzē tikai Kalifornijas gaļas šķirnes trušus, kas pieder pie vidēji lielajām šķirnēm. Šī šķirne tika izstrādāta 1920.-tajos gados, krustojot Himalajas un Šinšilastrušu mazuļus ar Jaunzēlandes balto, kā rezultātā tika iegūti teicamas gaļas šķirnes truši ar ļoti labām ādiņām. Pirmos piecpadsmit gadus pēc šķirnes izveidošanas tā neguva lielu popularitāti trušu audzētāju vidu. Šodien Kalifornijas trusis ir otra populārākā gaļas ieguves šķirne pēc Jaunzēlandes trušiem.

Vistas Andreja saimniecībā nonāca pavisam negaidīti. Trušu būriem, kurus saimniecība iegādājās projekta ietvaros, grīdu sietiņi ir gana caurlaidīgi, tāpēc daļa trušu barības nonāca uz zemes un līdz ar to aizgāja postā. Tāpēc, lai to lietderīgi izmantotu, radās ideja iegādāties vistas. Tā šobrīd saimniecībā tiek veiksmīgi apvienota gan truškopība, gan vistkopība.

Saimniecībā darbojas pats Andrejs, viens darbinieks, un paši lielāki palīgi ir Andreja dēli un sieva. Vecākais dēls Dāvis palīdz barības gatavošanā trušiem un vistām. Šobrīd saimniecība ir pasūtījusi un gaida lielāku iekārtu granulu barības gatavošanai. Pagaidām barība tiek gatavota tikai savas saimniecības vajadzībām, taču tiek saskatītas arī perspektīvas nākotnē gatavot barību citu saimniecību vajadzībām. Katru dienu gan Andrejs, gan darbinieks pārbauda visus trušu būrus, – paskatās, kuri truši jāpabaro, kuri jāatšķir, kurš trusis izskatās vesels, kurš – ne vai kurš vienkārši jāpaglauda.

Zināšanas par trušiem Andrejs ieguva pieredzes ceļā: “Atbrauca truši, un sāku mācīties”. Saimnieks uzskata, ka zināšanas par trušiem var ātri iemācīties, jo tagad ļoti daudz informācijas ir pieejams interneta vietnēs.

Iegūtās zināšanas Rīgā ļoti noderējušas, darbojoties savā saimniecībā. Andrejs izveidojis mājaslapu savai saimniecībai www.ruci.lv, kur atrodami saimniecības kontakti, informācija par trušiem un saimniecības izbraukumiem, kad un kur saimniecība kādos tirdziņos piedalīsies. Tāpat saimniecība ļoti aktīvi darbojas sociālajos tīklos – draugiem.lv, facebook.com, meklējot klientus, piedāvājot un reklamējot savu produkciju.

Saimniecības nākotnes plānos ir ar ES fondu līdzfinansējumu uzbūvēt kautuvi, kas atrisinātu daudzas grūtības, kas šobrīd neļauj palielināt trušu skaitu.

Strādājot ar trušiem, Andrejs ir sapratis, ka iespējas ir visās nozarēs, viss atkarīgs no tā, kas to dara un kā. Viņš uzsver: “Jābūt ir patikai, mīlestībai pret to, ko dari. Ja nepatīk, – sāc ko citu. “

Vineta Smirnova,

LLKC Balvu konsultāciju biroja uzņēmējdarbības konsultante 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru