Organizē tikšanos ar Rudzātu internātpamatskolas audzēkņiem
LLKC Preiļu nodaļa 22. martā organizēja informatīvu tikšanos ar Līvānu novada Rudzātu speciālās internātpamatskolas audzēkņiem, lai sniegtu viņiem priekšstatu par uzņēmējdarbības iespējām laukos un iepazīstinātu ar daudznozaru saimniekošanas pozitīvo praksi.
Tā kā šajā skolā mācās bērni ar īpašām vajadzībām, pasākumam bijām gatavojušies sevišķi pārdomāti, – gan prezentācija, gan praktiskais darbs un jautājumi bija sagatavoti tā, lai bērni iegūtu patiešām noderīgu informāciju.
Prezentācijas sākumā skolēniem pastāstījām par LLKC sniegtajiem pakalpojumiem un organizētajiem pasākumiem. Pēc tam klausītāji ar patiesu interesi uzklausīja mūsu stāstījumu par uzņēmējdarbības iespējām laukos, par nozarēm, kurās var sekmīgi saimniekot, kā arī par izglītības iespējām.
Par zemnieku saimniecības “Pumpuri” pozitīvo saimniekošanas pieredzi pārliecināja ne tikai saistošais stāstījums, bet arī saimniecībā ražotā gatavā produkcija, kuru nogaršot aicināja pati sieru sējēja. Bērniem tika piedāvāta gan sieru degustācija, gan viktorīna par sieru ražošanu. Bērni bija atsaucīgi un atzinīgi novērtēja itin visus viņiem piedāvātos sieru veidus, par labāko tomēr atzīstot parasto balto sieru bez jebkādām piedevām. Saldummīļiem, protams, vairāk garšoja saldais siers ar rozīnēm. Šis konkurss skolēniem patika vislabāk, taču ar tikpat lielu atsaucību viņi atbildēja arī uz sagatavotajiem jautājumiem, iesaistījās sarunās un labprāt dalījās ar savām domām un iespaidiem.
Lauku uzņēmēja Līvija Paegle no Vārkavas novada savukārt iepazīstināja ar savu pieredzi – ārstniecības augu audzēšanu un tēju ražošanu mājas apstākļos. Līvija pastāstīja, ka sākotnēji saimniecībā nodarbojušies tikai ar lopkopību, bet vēlāk jau meklējuši jaunas iespējas attīstībai. Ierosme tālākai virzībai bijusi biškopības seminārā noklausītā atziņa “Nauda guļ zemē, to tikai vajag pacelt”, turklāt – augus tējai taču var atrast un ievākt ikvienā pļavā. Protams, daudzus augus šajā saimniecībā audzē vairumā, tāpēc arī piedāvāto tēju klāsts tik plašs – kumelītes, piparmētras, raudenes, pelašķi, kliņģerītes, vīgriezes, asinszāles utt. Arī klātesošie varēja pārliecināties par sortimenta daudzveidību – skolēniem vajadzēja pēc smaržas atpazīt drogas, pateikt, kādam nolūkam konkrētā tēja jālieto, izprast, vai tā ievākta ziedošā pļavā, noplūkta no koka vai audzēta dobē. Pasākuma laikā audzēkņi uzzināja arī daudz dzīvē noderīgu gudrību: kādā laikā katra tēja vācama, kā smalcināma un žāvējama. Arī skolas pedagogi ar gandarījumu secināja, ka šis pasākums palīdz skolēniem paplašināt un nostiprināt nupat apgūtās zināšanas par savvaļas augiem. Patiesībā ieguvēji no šī pasākuma bija visi – arī mēs, šī pasākuma rīkotāji. Rudzātos sasmēlāmies ļoti daudz pozitīvu emociju, kas strāvoja no visiem internātpamatskolas audzēkņiem.
Tekla Mediņa un Ilga Ušacka,
LLKC lauku attīstības konsultantes
Pievienot komentāru