Saldus nov. | Lauka diena par pākšaugu audzēšanu

Pieteikties šeit

+371
Datums: 
6. Jūnijs, 2019
Reģions: 
Vieta: 
Z/s ''Čakstes''

LLKC sadarbībā ar zemnieku saimniecību “Čakstes” Nīgrandes pagastā, Saldus novadā aicina apmeklēt lauka dienu par izaicinājumiem un iespējām pākšaugu audzēšanā. Lauka diena tiek organizēta starptautiska projekta “Ilgtspējīgas, tauriņziežus ietverošas lauksaimniecības sistēmas, lopbarības un pārtikas ķēdes nodrošināšana Eiropas Savienībā” (LEGVALUE) ietvaros.

Lauka diena notiks 6. jūnijā plkst. 11 z/s “Čakstes” Nīgrandes pagastā, Saldus novadā.

Lauka dienā būs iespēja uzzināt z/s “Čakstes” un z/s “Rubuļi”  pieredzi pākšaugu audzēšanā, pākšaugu (zirņi, pupas, soja) audzēšanas priekšnosacījumus un iespējas Kurzemes reģionā, iegūt informāciju par demonstrējuma ierīkošanu, kā arī novērtēt pākšaugu sējumus saimniecībā. Tiks sniegta informācija arī par projekta LEGVALUE aktivitātēm.

Papildu informācija un pieteikšanās: Vita Cielava, LLKC Saldus konsultāciju biroja augkopības konsultante, e-pasts: vita.cielava@llkc.lv, tālr. 26514221.

Uzziņai: LLKC īsteno projektu “Ilgtspējīgas, tauriņziežus ietverošas lauksaimniecības sistēmas, lopbarības un pārtikas ķēdes nodrošināšana Eiropas Savienībā” Horizon 2020 programmas ietvaros. Projekta mērķis: attīstīt ilgtspējīgas un konkurētspējīgas pākšaugu audzēšanas sistēmas un lauksaimniecības barības un pārtikas ķēdes Eiropas Savienībā (ES); novērtēt ekonomiskos un vides ieguvumus ES lauksaimniecības nozarei no ilgtspējīgas pākšaugu audzēšanas un izmantošanas; demonstrēt pievienoto vērtību dažādu esošo pākšaugu vērtību ķēdēm ES.

Vadošais partneris: Terres Univia, l'interprofession des huiles et protéines végétales (Francija).

 

Šis projekts ir saņēmis finansējumu no Eiropas Savienības pētniecības un inovācijas programmas “Apvārsnis 2020”, dotācijas līguma Nr. 727672.

Kontaktinformācija: 
Vita Cielava, e-pasts: vita.cielava@llkc.lv, tālr. 26514221
Pielikums: 
PielikumsIzmērs
laukudiena_dk_cakstes3.docx954.73 KB
Reģions filtram: