Bioloģiskajai saimniekošanai ir nākotne

Piemājas saimniecība „Lapiņas” ir viena no saimniecībām  Rendas pagastā, kura strādā ar bioloģiskās saimniekošanas metodēm.  Savā lauksaimnieka pieredzē dalās Pēteris Lapiņš.

Nodarboties ar lauksaimniecību  rosinājusi saimniecības atrašanās vieta.  „Lapiņas” kādreiz bijusi mežsarga māja, atrodas tālu no pagasta centra, meža ielokā. Saimniekošanu sākuši ar divām govīm, tikai pašu ģimenes patēriņam.

Pirms trim gadiem radās doma nopietni nodarboties ar gaļas lopu audzēšanu. Saimniecība izvēlējās Šarolē šķirnes lopus, jo tie ir mierīgi un skaisti, ar lielu svaru. Iegādājās četras govis un bulli. Šķirnes bulli nopirka mazu, lai izaug saimniecībā, iepazīst un sadraudzējas ar saimniekiem. Darbības uzsākšanai līdzekļi tika iegūti no pārdotajiem  kokmateriāliem.

Saimniecība apsaimniekoja 62 ha zemes, papildus iegādāti vēl 17 ha lauksaimniecībā izmantojamā zeme. Piedaloties LAP projektā, saimniecībā iegādāts jauns traktors.

Šobrīd saimniecībā ir  21 dažāda vecuma liellops. Saimnieki plāno ganāmpulku paplašināt līdz 30 govju mātēm. Šāds apjoms būtu iespējams  uz esošajām zemes platībām un nodrošinātu pietiekamus  ieņēmumus.

Papildus gaļas lopu audzēšanai saimniece Kristīne audzē tītarus. Ieņēmumus dod arī dažādu dārzeņu audzēšana. Pateicīgākās kultūras ir ziemas ķiploki un pupiņas.

Saimniecība  produkciju piedāvā portālā „Bioinfo”.  Šobrīd klientu nav daudz, lielākā daļa interesentu vēlas produkciju iegādāties  lielās partijās par samērā zemu cenu.  Izdevīgāk nelielo  produkcijas daudzumu realizēt tiešā tirdzniecībā.

Saimniecība aktīvi piedalās LLKC konsultāciju biroja pasākumos, iesaistījušies ekonomiskās veicināšanas programmā, daudz mācās un saredz iespējas savas saimniecības attīstībai.

Inese Blūma,

LLKC Kuldīgas nodaļas lauku attīstības konsultante

Pievienot komentāru