Darbu sāks Zemnieku vakara tirgus Daugavpilī

Daugavpilī 18. jūnijā tiks atklāts jaunais Ilūkstes un Daugavpils novadu Zemnieku vakara tirgus, kas darbosies divas reizes nedēļā – katru trešdienu un piektdienu.

Sekojot vakara un nakts tirgu attīstības tendencēm Rīgā un citviet Eiropā, arī Daugavpilī tiks organizēts Daugavpils novada zemnieku vakara tirgus. Tā ir pieprasīta tirdzniecības forma ar izsenām tradīcijām. Ideja par vakara tirgus organizēšanu radās Daugavpils novada domei un Daugavpils lauksaimnieku apvienībai, kas pārstāv gan Ilūkstes, gan Daugavpils novada zemniekus. Viņi, kā arī mājražotāji turpmāk bez starpniekiem varēs realizēt pašu izaudzēto un saražoto produkciju gala patērētājiem. Ar vienota noformējuma palīdzību tiks nodrošināta lielāka Daugavpils un Ilūkstes novadu lauksaimnieku atpazīstamība.

Vakara tirgus galvenais mērķis ir dot iespēju pircējiem, kuriem nav iespēju apmeklēt dienas tirgu darba laikā, iegādāties vietējo zemnieku un mājražotāju produkciju vakarā. Otrkārt, tā būs vieta, kur varēs nopirkt dārzeņus lētāk, saņemot atlaidi, iegādājoties lielāku apjomu.

Visas preces tirgos vietējie zemnieki, kas ar savu produkciju nevar piedalīties dienas tirgū. Daugavpilī vakara tirgus sāksies no 18. jūnija un ilgs līdz pat rudenim. Zemnieki lielākoties tirgos augļus, ogas, dārzeņus, mājputnu olas, mājražotāju produkciju, kūpinājumus un amatniecības izstrādājumus. Būs iespējama arī vairumtirdzniecība.

Tirgus darbosies Dagdas ielā (Kandavas ielas galā, blakus Zaļajam tirgum) katru trešdienu un piektdienu no plkst. 16.00 līdz 22.00.

 

Jāzeps Krukovskis,
Daugavpils novada domes
Attīstības nodaļas projektu koordinators

 

Pievienot komentāru