Notikusi „Yara” rīkotā lauksaimnieku konference

Viena no lielākajām kvalitatīvu minerālmēslu ražotājām kompānijam „Yara” 14. oktobrī pulcēja konsultantus, agronomus un zemniekus uz gadskārtējo konferenci.

Konference tika rīkota, lai atskatītos uz aizvadīto sezonu un dotu ieskatu jaunajai. Jau daudzus gadus „Yara” sekmīgi sadarbojas ar augu aizsardzības kompāniju „BASF”, tā piedāvājot zemniekiem plašu un vienotu produktu paketi – ne tikai mēslošanā, bet arī augu aizsardzībā. Lai arī konference bija veltīta trīs kultūrām – ziemas rapsim, alus miežiem un ziemas kviešiem, –akcentēšu informāciju, kas noderēs tieši kartupeļu audzētājiem.  Jebkuram profesionālam kartupeļu audzētājam labs atziņu materiāls būs „Potato Plantmaster TM” vai kartupeļu rokasgrāmata, kurā aprakstīti daudzi veiksmīgas kartupeļu audzēšanas atslēgas priekšnosacījumi, protams, īpaši detalizēti apskatot mēslošanas jautājumus. 

Kartupeļu pamatmēslošanai  tiek piedāvāts  jau par standartu kļuvušais mēslojums  „Yara MilaTM 11-11-21”, lai nodrošinātu bumbuļu kvalitāti. Papildmēslošanā tiek ieteikts „Yara LivaTM Nitrabor”.  Ar ārpussakņu mēslošanu saistītos izaicinājumus risina „Yara VitaTM Kombi Plus”, kas ir augstas kvalitātes mikroelementu koncentrāts. Savukārt „KristalonTM” un „FolicareTM” ar savu sastāva daudzveidību nodrošina labus risinājumus kartupeļiem dažādās augšanas stresa situācijās.

Patīkami, ka kompānija cītīgi strādā pie mobilām aplikācijām un piedāvā tās gan speciālistiem, gan zemniekiem bez maksas lejuplādēt divas aplikācijas. Aplikācija „Check  ITTM” palīdzēs identificēt  barības elementu trūkumu tieši uz lauka, izmantojot fotogrāfiju datu bāzi. Praktiskajā mēslošanas un augu aizsardzības darbu veikšanā labs palīgs būs aplikācija „TankmixITTM”.  Aplikācija „Image ITTM” ir jaunākā un tiks piedāvātā 2015. gada sezonā. Tā dos iespēju pārbaudīt slāpekļa līmeni augā un sniegt ieteikumus mēslošanas normu noteikšanai.

Māris Narvils,

LLKC Augkopības nodaļa

Pievienot komentāru