Pirmajā lauksaimniecības meikatonā gaida ideju dažādību

Ar jaunu sparu un iedvesmu tuvojas Latvijā pirmais lauksaimniecības meikatons “Agritech 2022”, ko praktisku risinājumu rašanai problēmām lauksaimniecībā rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti (LLU).

Meikatons notiks no 18. līdz 20. martam Jelgavas pilī un LLU laboratorijās. Pieteikties dalībai pasākumā var līdz 28. februārim, aizpildot anketu šeit:  https://www.visidati.lv/aptauja/1774167371/

Aiva Saulīte-Liniņa, projekta vadītāja:Covid-19 dēļ pērn pasākums nevarēja notikt, taču šogad ceram, ka viss notiks un pasākuma dalībniekiem būs iespēja radīt jaunas inovācijas! Tādēļ aicinām meikatonā piedalīties ikvienu interesentu ar savu komandu vai ar komandu, kas izveidota uz vietas, lai 48 stundu laikā radītu jaunus, dzīvotspējīgus, uz modernām tehnoloģijām, inovācijām balstītus projektus/produktus, kas risina kādus no aktuālajiem jautājumiem lauksaimniecībā, mežsaimniecībā vai zivsaimniecībā.”  

Dalībnieki pasākumam var pieteikt paši savu ideju, kurai redz nepieciešamo risinājumu četrās galvenajās tēmās – ilgtspēja un efektivitāte; automatizācija, dati, sensori un inženierija; izglītība un komunikācija; kā arī – pārtika. Taču var arī pieteikties risināt kādu no pasākuma organizatoru piedāvātajām problēmām, kā arī citu dalībnieku jau iepriekš pieteiktajām tēmām risināšanai lauksaimniecībā. Dažas tēmas iedvesmai:

  • kā risināt speciālistu trūkumu konkrētu darbu veikšanai, piemēram – aitu cirpšanā,
  • ko iesākt ar novāktajiem siena ruļļiem, kas gadiem stāv uz lauka un vairs nav derīgi lopu ēdināšanai,
  • kā efektīvi noņemt analīzes savvaļā audzētiem dzīvniekiem,
  • kā samazināt elektroenerģijas patēriņu akvakultūras uzņēmumos, nodrošinot nemainīgu efektivitāti,
  • kā videi draudzīgā veidā aizsargāt pret meža dzīvnieku izraisītiem jaunaudzes koku mizu bojājumiem?

Meikatons notiek Valsts Lauku tīkla (VLT) pasākumu ietvaros. Pasākuma ģenerālsponsors – Stokker. Atbalstītāji – Altum, Gemoss, EIT Food Latvia, JZK, Apvienība par ilgtspējīgu lauksaimniecību un lauku vidi.

Dalībnieki, kurus uzņems meikatonā, tiks individuāli informēti līdz 2022. gada 3.martam.

Plašāka informācija: Aiva Saulīte-Liniņa, VLT projektu vadītāja: aiva.saulīte@llkc.lv, tālr.: 26592103.

Mājaslapa: www.meikatons.lv

Sociālie tīkli:Facebook:@Meikatons.AgriTech2022, Twitter: @meikatons

Pievienot komentāru