Zemnieki apmeklē Krāslavas novada bioloģiskās saimniecības

GalerijaPrint

Latvijas bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas (LBLA) Līvānu un Preiļu nodaļas biedri apmeklēja Krāslavas novada bioloģiskās saimniecības.

 Brauciens notika 4. oktobrī, un tā mērķis bija gūt pieredzi un idejas saimnieciskās darbības dažādošanai savās saimniecībās. Piedalījās arī zemnieki no citiem apkārtnes novadiem.

 Rītu sākām ar tējas baudīšanu zemnieku saimniecībā „Kurmīši”, kurā saimnieku ilggadējā pamatnodarbošanās – tējas ražošana – nu papildināta ar bišu vaska pārstrādi.

 Krāslavā apmeklējām Latgales kulinārā mantojuma centru, noklausījāmies lauku sētas „Zariņi” saimnieka Sergeja Zakrevska stāstījumu par kaņepju audzēšanu un pārstrādi. Nobaudījuši kaņepju tēju un saimnieka pašcepto maizi ar linsēklu eļļu, gides pavadībā apskatījām Krāslavas pils kompleksu un pabijām arī Krāslavas Sv. Ludviga katoļu baznīcā.

 Bioloģiskajā z/s „Bagātības”, kur līdzās tradicionālajai piena lopkopībai un gaļas liellopu audzēšanai saimniece Olga nodarbojas ar mājražošanu –siera siešanu. Saimnieki neapstājas pie sasniegtā un nu jau attīsta tūrisma pakalpojumu un nodrošina arī ēdināšanu. Tā kā saimnieks pēc tautības ir moldāvs, pusdienās bija sagatavots moldāvu tradicionālais ēdiens mamaliga, pats saimnieks cienāja ar pašdarināto stipro meža retēja (Latgalē iecienīts ārstniecības augs) uzlējumu. Šīs ģimenes bagātība ir ne tikai pārticība, bet čaklums, izdoma un sirsnība.

 Tālāk mūsu ceļas veda uz Indru, kur bioloģiskās zemnieku saimniecības „Smaidi” aitu vilna pārtop ne tikai „Vallijas laimes segās”, bet spilvenos, matračos, vestēs, jostās, arī pirts cepurēs un istabas apavos.

Vēl Indrā  mēs vērojām Eiropas Savienības robežu no gaisa tilta un izpildījām savu pilsonisko pienākumu – izdarījām savu izvēli 12. Saeimas vēlēšanās Indras vēlēšanu iecirknī.

 Braucienu un dienu noslēdzām ar vīna degustāciju Preiļu novada saimniecībā „Kalni” pie Irēnas Koledas, kuras saimniekošana ir apliecinājums cilvēka izdomas nozīmei un neatlaidības un arī veiksmes klātbūtnei cilvēka dzīvē.

 

Ilze Sola,

LLKC Preiļu nodaļas Līvānu novada lauku attīstības konsultante,

LBLA Līvānu un Preiļu nodaļas vadītāja

Foto: Augusts Eriņš, Ilze Sola

Foto galerija: 

Pievienot komentāru