Žurnāla “Latvijas Lopkopis” augusta numurā

GalerijaPrint

Cik daudz naudas Latvijas laukiem piešķirts no ES budžeta periodam no 2021. līdz 2027. gadam? Kādas izmaiņas ES atbalsta pasākumos sagaidāmas nākamgad un kādus priekšlikumus Zemkopības ministrija apspriešanai galdā cēlusi nākamā perioda tiešmaksājumu sadalei, vides un klimata maksājumiem, kā arī investīciju atbalstam, par to “Latvijas Lopkopis” augusta numurā.

Saimnieka pieredzes rubrikā šoreiz piedāvajam stāstus par netradicionālāku lopkopību. Viens no tiem par Kuldīgas novada “Mazsāliju” saimnieci Gunitu Štorhu, kurai pieder 150 dzīvnieku liels dambriežu ciltsdarba ganāmpulks, kovidlaikā iegādāti ap 150 trušu un tikpat daudz vistu. Tiek veidota sava mazjaudas kautuve un, protams, attīstīts arī lauku tūrisms. Otrs stāsts ir par turpat netālu esošo Pētera Gobzema saimniecību “Nornieki”, kur uzbūvēta Latvijā pirmā kūts gaļas kazu audzēšanai.

Ekonomikas rubrikā LLKC ekonomikas konsultants Raivis Andersons raksta par to, kādas mēdz būt piensaimnieku izdzīvošanas stratēģijas krīzes apstākļos un kā tās ietekmē saimniecību dzīvotspēju. Viens no būtiskākajiem secinājumiem – ganāmpulka pārdošana nav labākais risinājums. Noteikti iesakam izlasīt visiem piena ražotājiem, jo šādas zināšanas var noderēt. 

LLKC Lopkopības nodaļas vadītāja un žurnāla nozaru redaktore Silvija Dreijere sniedz padomus gaļas škirnes buļļu izvēlei piena ganāmpulkos, savukārt LLKC Lopkopības kompetenču centra vadītāja Anita Siliņa raksta par to, kādēļ ir būtiski novērtēt mēslus slaucamo govju apsaimniekošanas uzlabošanai un kā to darīt.

Par svarīgiem nosacījumiem vaislas teļu izaudzēšanā raksta Dainis Arbidāns, LLKC Lopkopības nodaļas konsultants-eksperts veterinārmedicīnā, bet par telīšu izaudzēšanu ganībās – LLKC lopkopības konsultante Laila Plīta.

Aitkopjiem piedāvājam Latvijas Aitu audzētāju asociācijas aitu vērtēšanas ekspertes Dinas Avotiņas rakstu par pamatnosacījumiem aitu cirpšanā. Turpat arī pieredzes stāsts no Balvu puses par jauno saimnieku Emīlu Jauntēvu, kurš uzsācis aitu nagu kopšanas pakalpojumu sniegšanu.

Par cūkgaļas tirgus perspektīvām, kas varētu mainīt nozari pasaulē, raksta Latvijas Cūku audzētāju asociācijas izpilddirektore Dzintra Lejniece. Putnkopjiem noderēs Latvijas Olu un putnu gaļas ražotāju asociācijas pārstāves Annas Ērlihas raksts par aizmirsto, bet ne izzudušo Mareka slimību.

Žurnāliste Dace Millere sagatavojusi interesantu atskatu uz jūlijā notikušo Latvijas siltasiņu braucamā tipa zirgu un citu vietējo apdraudēto zirgu šķirņu skati “Nacionālais dārgums”.

Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, receptes un anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā: https://abone.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2020_gads/

Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

Iveta Tomsone,
LLKC Apgāda vadītāja 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru