Žurnāla “Latvijas Lopkopis” jūlija numurā

GalerijaPrint

Šis gads iezīmējies ar ļoti augstām piena iepirkuma cenām un dažu piena pārstrādes uzņēmumu apstāšanos. Lai ne tik asas, kā savulaik ierasts, uzplaiksnī diskusijas pārstrādes un zemnieku starpā par svaigpiena tirgu. Par situāciju piena pārstrādē un tās lomu pārtikas nodrošināšanā žurnāla “Latvijas Lopkopis” jūlija numurā piedāvājam sarunu ar Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības valdes priekšsēdētāju JĀNI ŠOLKU.

Latvijas brūnās govis – brūnaliņas – jau izsenis apdziedātas tautas dziesmās, tomēr Latvijā brūnā kā šķirne apstiprināta tikai 1922. gadā. Tā iezīmē veselu laikmetu – lauksaimniecības uzplaukumu Latvijas brīvvalsts laikā, padomju laika sociālistiskās sacensības un “piectūkstošnieču klubus”, 90. gadu pārejas laiku un, jāatzīst, – norieta laiku tagad. Kāda ir šī Latvijas nacionālā bagātība – Latvijas brūnā, kādēļ mums to vajag saglabāt, par to lasiet LLKC Lopkopības kompetenču centra vadītājas Anitas Siliņas un LLKC Apgāda vadītājas un žurnāla galvenās redaktores Ivetas Tomsones sagatavotajā rakstā.

Piensaimniekiem noderēs LLKC Lopkopības nodaļas vadītājas Silvijas Dreijeres ieteikumi karstuma stresa noteikšanā un pārvaldībā piena govīm.

Kā nodrošināt govij visu nepieciešamu laikā, kad viss kļūst dārgāks, raksta LLKC Kuldīgas biroja lopkopības konsultante Vendija Madara Kancāne.

Kāda ir Zviedrijas piensaimnieku pieredze govju ganīšanā ar automātisko slaukšanas sistēmu, skaidro LLKC lopkopības konsultante Daiga Baltiņa. Savukārt ieteikumus liellopu klibuma kontrolei sniedz LLKC lopkopības konsultante Laila Plīta.

Gaļas liellopu audzētājiem iesakām Anitas Siliņas un LLU profesores Dainas Jonkus rakstu par ēdināšanas nozīmi vaislas teles izaudzēšanā par zīdītājgovi.

Aitkopības rubrikā iesakām iepazīties ar jaunu pieeju netīrās aitu vilnas izmantošanā – SIA “BioLana” īpašnieks no tās ražo granulas mēslojumam. Turpat arī pieredze, kā izmantot aitu vilnu tomātu audzēšanā.

Putnkopjiem iesakām Latvijas Apvienotās putnkopju asociācijas izpilddirektores Annas Ērlihas vērtīgos ieteikumus dējējvistu ēdināšanā. 

Zirgkopības rubrikā – LLKC Apgāda redaktores Daces Milleres raksts par jauno jātnieku treneri un Latvijas Jātnieku federācijas poniju jāšanas sekcijas vadītāju Mārīti Pinti.

Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā: https://abone.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2022_gads/

Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

Iveta Tomsone,
LLKC Apgāda vadītāja

Foto galerija: 

Pievienot komentāru