Žurnāla “Latvijas Lopkopis” septembra numurā

GalerijaPrint

Septembra izdevumā lasiet interviju ar Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) priekšsēdētāju Gunti Gūtmani, kurš šīs Latvijā ietekmīgākās lauksaimnieku organizācijas vadītāja amatā ievēlēts augustā. Viņa mērķis ir panākt vērienīgāku lauksaimnieku iesaisti organizāciju darbā, kā arī nacionālās drosības statusa noteikšanu lauksaimniecības un pārtikas nozarei. “Manuprāt, parlamentā ir jāapstiprina lauksaimniecības ilgtermiņa stratēģija,” saka G. Gūtmanis.

Par piena ražošanas izmaiņām un kooperācijas nozīmi mazo un vidējo ģimeņu saimniecību pastāvēšanā raksta Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas pārstāvis Rolands Feldmanis.

Žurnālā varat iepazīties ar 2021./2022. gada labāko piena produktu sarakstu, kas tapis pēc Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības augusta beigās rīkotā piena produktu konkursa.

Saimnieku pieredzes rubrikā lasiet par bioloģiskās piensaimniecības uzņēmumu SIA “Vireši”. Par uzņēmuma saimniekošanu un nākotnes nodomiem stāsta tā valdes priekšsēdētājs Ivars Kalniņš.

Par dažādu žogu ganību ierīkošanas niansēm lasiet LLKC lauksaimniecības/mehānikas inženiera Pētera Zelča aprakstu.

Vai karstuma stress lopbarības kultūrās ir liela problēma, atbildi sniedz LLKC Lopkopības nodaļas vadītāja un žurnāla nozaru redaktore Silvija Dreijere. Savukārt, cik nozīmīga ir mierīga un līdzsvarota apiešanās ar dzīvniekiem, raksta LLKC lopkopības konsultante Laila Plīta.

Gaļas liellopu audzētājiem iesakām LLKC Lopkopības kompetenču centra vadītājas un žurnāla redaktores vietnieces Anitas Siliņas rakstu par liellopu ēdināšanu ziemas periodā. Turpat arī pieredzes apraksts no SIA “Saimniecība Nākotne”, ko gudri un priekšzīmīgi vada Ziedīte Aigare ar savu komandu – Aleksandru un Sandru Šagaroviem un Juri Milleru.

Ar ko jārēķinās aitas vilnas izmantošanā? Par vilnas taukiem raksta Latvijas Aitu audzētāju asociāciācijas aitu vērtēšanas eksperte Dina Avotiņa.

Putnkopjiem iesakām Latvijas Apvienotās putnkopju asociācijas asociētās biedres un veterinārārstes Annas Malinenes rakstu par asins parazītiem mājputniem.

Zirgkopības rubrikā – LLKC Apgāda redaktores Daces Milleres raksts par jātnieka palīgu jeb grūmu Karīnu Krauzi, kura strādā kopā ar Latvijas paralimpiskās iejādes sportistu Rihardu Snikus. 

Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā: https://abone.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2022_gads/

Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

Iveta Tomsone,
LLKC Apgāda vadītāja   

Foto galerija: 

Pievienot komentāru