Notika Latvijā pirmais Pārtikas sistēmu dialogs

PielikumiPrint

Kādām būt pārtikas sistēmām 2030. gadā Latvijā un pasaulē, kādas izmaiņas visos ķēdes posmos no ražotāja līdz pat pircējam nepieciešamas, lai tās kļūtu ilgtspējīgas, diskutēt tika aicināts ikviens pārtikas sistēmā iesaistītais 11. augustā, Nacionālajā dialogā “Izturētspējīgi Latvijas lauki pārtikai un nākamajām paaudzēm”.

Dialogu organizēja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) sadarbībā ar Zemkopības ministriju, lai sagatavotos septembra beigās Ņujorkā gaidāmajam ANO Pārtikas sistēmu samitam, kur pulcēsies pasaules valstu līderi. 

Izturētspējīgi Latvijas lauki pārtikai un nākamajām paaudzēm - 1.daļa

Izturētspējīgi Latvijas lauki pārtikai un nākamajām paaudzēm - 2.daļa

Izturētspējīgi Latvijas lauki pārtikai un nākamajām paaudzēm - 3.daļa

Izturētspējīgi Latvijas lauki pārtikai un nākamajām paaudzēm - 4.daļa

Nacionālo dialogu atklāja Valsts prezidents Egils Levits. Dalībniekus attālināti uzrunāja arī ANO Pārtikas sistēmu samita organizatori, iepazīstinot ar ANO Pārtikas sistēmu samita mērķiem uz uzdevumiem.
 
No plkst.14.00 līdz 15.30 norisinājās diskusijas politiķu, ekspertu un tautas grupās. Tautas diskusiju grupā attālināti varēja piedalīties ikviens interesents, kurš bija reģistrējies dalībai un bija gatavs izteikt viedokli par ilgtspējīgām pārtikas sistēmām nākotnei. 
 
Dialoga veicināšanai tautas grupā viedokļus izteica virkne sabiedrībā zināmu cilvēku: žurnāla "Latvijas Ārsts" galvenais redaktors, Dr.Med.H.c. Pēteris Apinis, Latvijas Dabas fonda padomes priekšsēdētājs Andrejs Briedis, SIA "MILZU" vadītājs un zīmola radītājs Enno Ence, kardiologs, profesors Andrejs Ērglis, Valsts attīstības finanšu  institūcijas "Altum" valdes loceklis Jēkabs Krieviņš, sociālantropologs Roberts Ķīlis, biedrības "Zemnieku  saeima" valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš,  “EDO Consult” ekonomists Andris Miglavs, Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas vadītājs Gustavs Norkārklis, uzņēmējs, krīžu vadības eksperts  Jānis Vanags.
 
Noslēguma daļā no 15.45 līdz 17.30 dialoga dalībniekiem bija iespēja dzirdēt visu diskusiju grupu viedokļu kopsavilkumu, kā arī zemkopības ministra Kaspara Gerharda noslēguma ceļavārdus. Šos viedokļus kā ceļamaizi uz ANO Pārtikas sistēmu samitu līdzi ņems Valsts prezidents Egils Levits.
 
Plašākai informācijai: Agnese Radžele-Šulce, tālr.: 26383067, e-pasts: dialogs@llkc.lv.
Informācija par globālo ANO samitu: un.org/en/food-systems-summit   

Pievienot komentāru