Eiropas Komisija un nozares līderi, kas ir apņēmušies pāriet uz zaļo enerģiju, 28. septembrī ir uzsākuši Biometāna rūpniecisko partnerību (BIP).
Šī jaunā publiskā un privātā sektora partnerība tika paziņota REPowerEU plānā, un tās mērķis ir līdz 2030. gadam palielināt biometāna ikgadējo ražošanu un izmantošanu līdz 35 miljardiem kubikmetru. Tas samazinās Eiropas atkarību no Krievijas dabasgāzes un vienlaikus būtiski veicinās integrētu nulles enerģijas sistēmu, dažādojot lauksaimnieku ienākumus un nodrošinot aprites ekonomikas pieeju.
Biometāna rūpnieciskā partnerība ir atvērta visām ieinteresētajām pusēm, kas vēlas strādāt, lai sasniegtu tās mērķi. Visas ES valstis ir aicinātas pievienoties kopā ar uzņēmumiem, nozaru asociācijām, akadēmiskajām aprindām un pilsoniskās sabiedrības organizācijām.
EK priekšsēdētāja vietnieks Franss Timermans: “Eiropai ir milzīgs potenciāls biometāna ražošanā. To izmantojot, mēs varam aizstāt fosilo gāzi no Krievijas ar pašmāju, ilgtspējīgu un atjaunojamu gāzi. Biometāns arī rada jaunas ekonomiskās iespējas lauku apvidos. Biometāna rūpnieciskā partnerība būs svarīga, lai palielinātu biometāna ražošanu un izmantošanu visā ES”.
Harmens Dekers, Eiropas Biogāzes asociācijas izpilddirektors: “Biometāna nozare ir gatava sasniegt 35 miljardu m3 mērķi, kas prasa 70 līdz 80 miljardu eiro investīcijas. Biometāna rūpnieciskā partnerība būs svarīga Eiropā, lai veicinātu kopīgus centienus pārvarēt šķēršļus ieguldījumiem, ražošanai un izmantošanai”.
Pēc AG-Press materiāliem sagatavoja Iveta Tomsone
Pievienot komentāru