Alūksnes pilsētas svētkos aicinām svinēt dzīvi!

Datums: 
31. Jūlijs, 2014 līdz 2. Augusts, 2014
Reģions: 
Vieta: 
Alūksne
Nozare: 

Augusta pirmā nedēļas nogale tradicionāli ir laiks, kad savā dzimtajā pilsētā tiekas bijušie un esošie alūksnieši, svinot Alūksnes pilsētas svētkus un nu jau par leģendu kļuvušos kapusvētkus. Šogad Alūksnes svētki notiks no 1. līdz 3. augustam.

Svētkiem dots nosaukums „Atspulgi iedzirkstī Alūksnē” un tie sola dažādas saistošas aktivitātes kā bērniem, tā pieaugušajiem. Alūksnes pilsētas svētki jau tradicionāli iesāksies piektdienas vakarā ar atklāšanas pasākumu Pilssalas estrādē, kam sekos krāšņs, emocionāls koncertuzvedums „Gadalaiki”, kurā līdz ar Sonoras Vaices, Anmary, Andra Ērgļa un Daumanta Kalniņa muzikālajiem priekšnesumiem būs vērojami gaisa akrobāti, dejotāji un dažādi negaidīti specefekti. Pirmās svētku dienas noslēgumā turpat romantiskajā Alūksnes Pilssalā būs gan zaļumballe ar grupu „Roja”, gan diskotēka ar DJ Robertu Lejasmeijeru.

Otrajā svētku dienā, sestdien, galvenās norises vietas būs pie Jaunās pils un Alūksnes muižas parkā. Jau no pulksten 9.00 svētki sāksies ar tradicionālo mājražotāju un amatnieku tirdziņu parkā pie Alūksnes Jaunās pils. Priekšpusdienā svētku ieskandināšanā pie Jaunās pils piedalīsies gan spilgtākie vietējie amatiermākslas kolektīvi – Alūksnes pilsētas Tautas nama deju kopa „Jukums”, Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris, gan arī viesi - īpaša svētku „odziņa” būs braucošās klavieres jeb orķestropēds, kur uz īpaši konstruētas un izgatavotas platformas ir izvietotas klavieres, un brauciena laikā mūziķi muzicē gan uz tās, gan apkārt platformai.

Uzsverot ģimeni kā vērtību, īpašs notikums šajos svētkos būs Alūksnes Ģimeņu gājiens „Bērni – vecāku atspulgs”, kurā aicinām piedalīties visas ģimenes, kas dzīvo Alūksnē un arī novadā, radoši izvēloties sevi raksturojošu noformējumu vai arī vienkārši tāpat iesaistoties gājienā. Īpaši tajā aicinām piedalīties Alūksnes pilsētas ģimenes, kam 2014. gadā ir piepulcējies mazulis, jo gājiena noslēgumā sumināsim mazos alūksniešus, kuri šogad pilsētā dzimuši no gada sākuma līdz pilsētas svētkiem. Nākotnē pašvaldība to varētu veidot kā tradīciju, sveicot pilsētas svētkos tos bērniņus, kuri dzimuši no vieniem līdz nākamajiem svētkiem.

Sestdien notiks arī dažādas sportiskās aktivitātes - biedrības „Spēka pasaule” rīkotie spēka pārbaudījumi pilsētas centrā, pludmales volejbola turnīrs un „Ghetto games” Pilssalā, kā arī orientēšanās aktivitātēs „Iepazīsti parku” muižas parkā.

Dienas otrajā pusē svētku norises sāksies muižas parkā Alūksnes ezera krastā, kur būs dažādas radošās darbnīcas, varēs fotografēties lidojumā uz batuta, satikt mīmus un parka muzikantus, spēlēt kroketu, šaut ar loku, klausīties Dāvja Mazurenko un Elizabetes Skrastiņas koncertu. Pēcpusdienā pie Jaunās pils Alūksnes novada pašvaldība apbalvos pašvaldības konkursa „Sakop, rādi, lepojies” laureātus un dalībniekus un šo ceremoniju muzikāli kuplinās dziedātājs Nikolajs Puzikovs.

Savukārt skvērā Lielā Ezera ielā noslēgsies jauno mākslinieku simpozijs, kura laikā pieci jauni Latvijas Mākslas akadēmijas studenti, tostarp arī divi alūksnieši, būs izveidojuši piecas skulptūras, kas turpmāk papildinās pilsētvidi. Savukārt vakarpusē uz koncertu peldvietā „Vējiņš” aicināti rokmūzikas cienītāji, jo muzicēs gan vietējās rokgrupas, gan viesi. Protams, svētku laikā netrūks arī citu aktivitāšu – būs piepūšamās atrakcijas, batuti, velokarti, kā arī vilcieniņš, kas vizinās pa parku.

Alūksnes muzejā sestdien būs aplūkojamas vairākas izstādes, varēs noskatīties dažādus Latvijas Kino, foto un fono dokumentu arhīva video materiālus par Alūksni, alūksniešu Gunāra Ozoliņa un Viļņa Blūma filmu „Viena vasara”, piedalīties Vēsmas Kokles – Līviņas jaunās grāmatas atvēršanas svētkos un redzēt viņas filmu „Pilnmēness naktī”.

Sestdienas vakarā Pilssalas estrādē visus brīvdabas muzikālu izrāžu cienītājus aicinās mūzikls „Vella kalpi”, bet pie Jaunās pils svētku apmeklētāji varēs iedejot jauno Pils ielas asfaltu grupas „Mazā Parīze”, Diānas Pīrāgas un Roberto Meloni izpildīto ritmu pavadījumā. Turpat pusnaktī varēs vērot svētku uguņošanu.

Svētdien, kā allaž, Alūksnes kapsētā tiksies dzimtas, pieminot savus tuviniekus, bet vēlāk, turpinot jauko tradīciju, Tempļakalnā aicinām uz Normunda Rutuļa un Slavenā Rīgas orķestra koncertu.

Kā ierasts, svētdien kursēs papildus bezmaksas autobusu reisi no Alūksnes autoostas uz kapsētu un atpakaļ laika posmā no 9.00 līdz 15.00. Tiem nebūs konkrēti noteikti atiešanas laiki - tiklīdz viens autobuss ar pasažieriem būs piepildīts, tas dosies uz kapsētu un sekos nākamais. Intensīvie papildu reizi no autoostas uz kapiem tiks organizēti no pulksten 9.00 līdz 12.00, bet no kapiem uz autoostu – no pulksten 13.00 līdz 15.00.

Ar informāciju par Alūksnes pilsētas svētku norisēm un satiksmes ierobežojumiem svētku dienās pilsētā aicinām iepazīties www.aluksne.lv.

Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālruņi: 64381502; 26646749
www.aluksne.lv

Pielikums: 
PielikumsIzmērs
pilsetas_svetki.jpg1.22 MB