Mājas kafejnīcu dienas Gulbenes novadā

Datums: 
4. Septembris, 2021
Reģions: 
Vieta: 
Gulbene
Nozare: 

Gulbenē un Druvienā 4.septembrī norisināsies Mājas kafejnīcu dienas pasākums, kas apmeklētājiem būs kā lielisks piedzīvojums garšu pasaulē, baudot dažādus Gulbenes novada mājražotāju piedāvātos gardumus.

Gulbene un gulbenieši ik gadu svin Bānīša svētkus. Arī šogad 4.septembrī ikviens būs gaidīts Gulbenes novadā – Gulbenē, Stāmerienā un Kalnienā, lai svinētu Gulbenes-Alūksnes bānīša 118.dzimšanas dienu “Bānīša svētki četrās stihijās”. Svētku laikā Gulbenē, Viestura iela no pulksten 18:00 līdz 22:00 pārvērtīsies par vienas dienas kafejnīcām. Pasākuma apmeklētāji savas garšas kārpiņas varēs lutināt ar 10 mājas kafejnīcu dienas dalībnieku īpašajiem ēdieniem, našķiem un dzērieniem. Pasākuma laikā varēs baudīt mājas kafejnīcu “Taureņu gardumi”, “Ivitas kūciņas”, “Sveķu gardums”, “Raibas pankūkas”, “Pelnrušķītes saldais sapnis”, “Zemes sirds”, “Gabrielas gardumi”, “Tālavas sidrs”, “Meža kūkas” un “Saules” piedāvājumu, izgaršojot uz ugunskura vārītu zupu, speķa un saldos pīrādziņus, visdažādākās kūkas un kūciņas, keksiņus, zefīrus, cepumus, pankūkas ar dažādiem pildījumiem, zāļu tējas, ābolu sidrus, kokteiļus, limonādes un sulas. Ēdieni, našķi un dzērieni tapuši gan pēc pašu saimnieku radītajām īpašajām receptēm, gan arī izmantojot senas un pārbaudītas ēdienu gatavošanas receptes. Produkciju varēs iegādāties gan baudīšanai uz vietas, gan arī līdzņemšanai. Ielas garumā būs izvietoti galdiņi, pie kuriem varēs ērti apsēsties un priecāties par svētku atmosfēru, ļaujoties ielu mākslas, gaismu un muzikāla noformējuma baudīšanai.
Ikviens šajā dienā būs gaidīts arī Druvienas muižā, kur Druvienas muižas ķēķī varēs baudīt muižas cienīgu ēdienkarti. Piedāvājumā būs no vietējiem produktiem gatavoti ēdieni: Druvienas maize, siers, dārzeņi, medus, ogas un augļi, rožu ziedlapiņas. Pasākuma dienā tiks rīkotas arī muzikālas pauzes, amatnieku darbnīcas, rudens ziedu izstāde, ekskursija pa muižu, varēs iegādāties vietējo amatnieku darinājumus.

Mājas kafejnīcu dienas Latvijā notiek jau trešo gadu, ideju aizgūstot no Igaunijas. Iniciatīvu organizē Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs” sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, kā arī novadu pašvaldībām visā Latvijā dažādās norises vietās un laikos (vairāk informācijas: www.latvia.travel un www.celotajs.lv/majaskafejnicas, kā arī sociālo tīklu kontos).

Svētku norises vietā ikviens tiek aicināts ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Kontaktinformācija: 
Gulbenes TIC 26557582
Reģions filtram: