Brančs un ciema tirgus Malnavas pagastā

GalerijaPrint

 Kārsavas novada Malnavas pagasta „Dzīlēs” pie mājražotājas Ainas Barsukovas Pēterdienā  notika mājražotāju tirdziņš un tika pasniegts pirmais lauku labumu brančs Latgalē.

Tradicionālā latgaliešu virtuve, spēka putra, mājas siers un kūpināta gaļa ar rupjmaizi mijās ar svētku kūkām un uzkodām. Pagalmā muzicēja, viesus iepriecināja kapella „Sābri” no Salnavas pagasta.

Pasākumā Kārsavas novada „Dzīlēs” pulcējās liels interesentu pulks no tuvākām un tālākām vietām, patīkami pārsteigti bijām par triju ģimeņu ierašanos no Rīgas.

Brančs jeb vēlās brokastis ir iespēja sevi un ģimeni brīvdienās palutināt ar gardu ēdienreizi, satikt kaimiņus, iepazīt jaunus, interesantus cilvēkus un kavēties patīkamās sarunās omulīgā atmosfērā. Lai piedalītos otrajās brokastīs (brančā) bija jāpiesakās iepriekš, lai saimniece varētu visu nepieciešamo sagatavot.

Tirgus ciems bija izvietojies „Dzīļu” saimnieku Ainas un Jāņa Barsukovu  privātmājas pagalmā. No mājražotājiem varēja nopirkt svaigās šī gada zāļu tējas, vairāku veidu sierus, žāvētu gaļu un dažādus gaļas izstrādājumus, kūkas, svaigu maizi, medu, sveces, pašbrūvētu alu, vīnus, svaigas un kūpinātas zivis.

Aptaujāju vairākus ciemiņus no Rīgas, Rēzeknes, Lubānas, Ludzas, Kārsavas un, protams, pašus vietējos malnaviešus un saņēmu sekojošas atsauksmes:

„Ēdienkarte izdevās vienkārši burvīga – varēja mieloties un atpūsties patīkamā gaisotnē lauku viensētas lielajā istabā pie maizes krāsns. Par branču samaksātā nauda bija pieticīga. Saimniece – vienkārša, laipna, sirsnīga, atsaucīga. Pasākuma vieta ļoti skaista, iekopta ar lielu mīlestību un labu gaumi, klusa, viegli atrodama un ērti piebraucama.

Liels prieks bija pabūt Latgales pusē pie tik jaukiem cilvēkiem  – iepazīties  ar saimniekiem, baudīt garšīgos ēdienus un iegādāties veselīgus produktus  no vietējiem mājražotājiem.”

Atbraucēji bija apmierināti un paši smējās, ka citreiz negulēs tik ilgi, lai iegādātos tik zināmos garšīgos lauku labumus.

Kā jau tradicionāli Latgalē, dejas un dziesmas neformālā gaisotnē noslēdza pirmo mājražotāju svētdienas branču.

Novērtējot cilvēku interesi, kopīgiem spēkiem rīkosim nākamo ciema tirgu „Dzīlēs” par godu pirmajai maizes dienai, kas iekrīt otrā dienā pēc Annas dienas, tas ir, 27. jūlijā. Plašāka informācija par iespējamām darbnīcām šajā dienā tiks publicēta vēlāk.

Antoņina Babāne, LLKC Kārsavas novada lauku attīstības speciāliste

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru