Brocēnos realizē projektus vides sakopšanai

GalerijaPrint

Brocēnu novads ir mazs, bet, aktīvi realizējot projektus, spēj parādīt, ka arī mazā pilsētā ir daudz iespēju, kā jauniešiem aktīvi pavadīt laiku. Brocēni aug līdzi jaunajai paaudzei un rūpējas, lai jaunās ģimenes gribētu dzīvot mūsu pilsētā, sakoptā vidē. 

Brocēnu pilsēta izveidojusies 1939. gadā, uzceļot cementa un šīfera kombinātu. Bija jau pierasts, ka pilsēta pelēka, cementa putekļiem klāta. Braucot cauri, pēdējos gados ļoti mainījusies Brocēnu pilsētas seja. Pēdējo četru gadu laikā mērķtiecīgi izcirsti krūmi, veco ābeļu vietā ierīkoti gaumīgi skvēri, kur pilsētas iedzīvotājiem pastaigāties. Soliņi izvietoti taku malās. Piesaistot LEEDER un ELFLA projektus, sakārtota pludmale, ierīkoti laukumi aktīvā sporta cienītājiem. Vasarā pludmalē regulāri notiek āra vingrošanas nodarbības dāmām. Vasara, saule, pludmale. Tas viss tepat Brocēnos liek justies kā kūrortā un vairo piederības sajūtu savai pilsētai.

Tikko novada svētku laikā, profesionāliem sportistiem rādot paraugdemonstrējumus, atklāts skeitparks, kas izveidots Brocēnos, lai veicinātu jauniešu ekstrēmo sporta veidu (BMX, skeitborda, skrituļošanas) attīstību Brocēnu novadā un dažādotu jauniešu aktīvās atpūtas iespējas Cieceres ezera pludmales aktīvās atpūtas zonā. Jau atklāšanas dienā bariņš bērnu ar nepacietību gaidīja brīdi, kad varēs braukt, lēkt, skrituļot. Ir pirmie zilumi un puni, bet tas nemazina prieku par jauno skeitparku. Vecāki ir ļoti apmierināti, jo šī esot īstu puišu nodarbe. Jaukā laikā vakaros šeit satiekas lielākā daļa Brocēnu un apkārtnes puišu.  Taču tas nebūt nav viss. Pašvaldība soli pa solim Cieceres ezera krastā, netālu no pilsētas bija pavisam parasts, pašvaldībai piederošs mežs. Taču tagad tas ir pārvērties par pilsētnieku iecienītu atpūtas Mežaparku, ar takām, soliņiem un virvju trasi. Turklāt ar divu līmeņu šķēršļu trasēm – zemo un augsto. Zemā trase ir 0,5– 0,8 m virs zemes un nebūs nepieciešams drošības aprīkojums, bet augstā trase būs apmēram 8 m virs zemes un tajā plānoti 17 atrakciju posmi un viens nobrauciens.  

Brocēnu gaisa taka ierīkota projekta “Virvju parka izveide Brocēnu Mežaparkā” ietvaros. Projekta mērķis ir izveidot mūsdienīgas virvju trases dažādām vecuma grupām, lai veicinātu iedzīvotāju nodarbošanos ar ekstrēmajiem sporta veidiem un dažādotu aktīvās atpūtas iespējas un tūrisma piedāvājumu Brocēnu novadā. Un atkal ir trāpīts desmitniekā. Aktīvās atpūtas piekritējiem nebūs jābrauc uz Ventspili vai citur, lai izbaudītu asas izjūtas. Tagad tas ir tepat pie mums. Arī tūristiem būs jauna izklaides vieta. Šo parku ļoti iecienījušas Brocēnu jaunās māmiņas, pastaigājoties ar saviem mazuļiem. Svaigs gaiss un jauks klusums pēc pilsētas kņadas.

Ilze Tomanoviča,

Brocēnu novada lauku attīstības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru