Jēkabpils novada biedrība „Noskaņa” radoši darbojas

GalerijaPrint

No biedrības „Noskaņa” sievām var uzzināt veselīgas un vienkāršas salātu receptes no kāpostiem, rutkiem, burkāniem, bietēm un iegūt daudz citu pamācību.

 Kopā ar Jēkabpils novada sabiedrisko attiecību speciālistu Kasparu Sēli apciemojām biedrību „Noskaņa” Zasā. Sievas 2002. gadā sākušas darboties kā klubiņš. No pirmās dienas šeit ir Ilga Dominiece, Aina Rancāne un Vija Roze. Biedrība „Noskaņa” dibināta 2006. gada oktobrī, nākamruden apritēs desmit gadu. „Darbosimies, kamēr vien ļaus veselība,” – saka uzrunātās kundzes. – „Tā esam nolēmušas.”

Biedrības dalībnieces raksta projektus, lai gūtu līdzekļus aktīvai darbībai, aicina lektorus, piedalās veselībai nepieciešamajā vingrošanas grupā, brauc ekskursijās, ar rokdarbiem piedalās izstādēs un gadatirgos, sadarbojas ar biedrībām dažādos Latvijas novados un ar vietējām iestādēm. Tāpat viņas aktīvi iesaistās novada muzeja ekspozīcijas izveidē, izveidojusies laba sadarbība un atbalsts pasākumos.

Šīm  sievām mājsaimnieces talants ielikts šūpulī. Viņas ir zinošas arī pavārmākslā. Par to pulcēšanās reizēs liecina galds ar dažādiem kulinārijas brīnumiem, kas sagādā prieku ne tikai degustētājiem, bet arī gatavotājām. Satiekoties var uzzināt veselīgas un vienkāršas salātu receptes no kāpostiem, rutkiem, burkāniem, bietēm un iegūt pamācības, kā viegli un ātri izcept cepumus un kūkas. Tas ir lieliski, un tā jāturpina. Radot sevī prieka dzirksti, tā tiek arī apkārtējiem.

Vēlos pastāstīt par vienu no vecākā gadu gājuma sievām Ilgu Dominieci, bijušo Zasas vidusskolas skolotāju. No viņas staro īpašs gaišums un labestība, dzirdams labs padoms no dzīves pieredzes. Trīsdesmit darba gados Zasā ir mācīta bioloģija, ģeogrāfija, mājturība un arī veikts darbs mācību lauciņa veidošanā skolas dārzā. Audzināti gan mazie, gan lielie bērni, arī vadīta vidusskolas bibliotēka. Dzīves pūrs piesātināts ar pedagoģiskiem atzinumiem, ko var salīdzināt ar darbu mūsdienu izglītības sistēmā, – ir problēmas, bet tās netiek risinātas. Taču Ilga Dominiece ar pārliecību saka, gan jau viss būs labi, laikam ejot, viss sakārtosies.

 

Edīte Balode

Foto: Kaspars Sēlis

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru