Konkursā “Laukiem būt!” – pussimts ideju

Ar iesniegtām 50 dažādām biznesa idejām īsi pirms Ziemassvētkiem noslēgusies pieteikšanās konkursam “Laukiem būt!”, ko lauku jauniešu uzņēmējdarbības veicināšanai rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC).

Saņemtie pieteikumi dalās trīs kategorijās: Lauksaimniecība, tajā skaitā lauksaimniecības produkcijas pievienotās vērtības radīšana; Nelauksaimnieciskā darbība laukos – pakalpojumu sniegšana; Nelauksaimnieciskā darbība laukos – ražošana. Jau ierasti visvairāk pieteikumu – teju puse  – saņemti kategorijā  nelauksaimniecības pakalpojumu sniegšana.

Līdztekus jau tā radošajām idejām par dažādiem lauku tūrisma piedāvājumiem, piemēram, vannu mežā vai ideju par tehnikas pakalpojumu sniegšanu vērtēšanai saņemts arī kas neierastāks.

Inita Krivašonoka, “Laukiem būt!” koordinatore: “Negaidīti bija pieteikumi par klasiskās mūzikas koncertiem melleņu laukā, jautrām dušas želejām, logopēdiskām ledenēm un – meditāciju kabatā. Protams, neizpaliek arī tradicionālās idejas – dažādu kūciņu un saldumu, tostarp vegānisko, piedāvājums, apģērbu ražošana un mēbeļu izgatavošana.”

Janvāris konkursantiem būs atelpas mēnesis, kad iesniegtos projektus rūpīgi vērtēs žūrija. Taču jau 9. un 10. februārī konkursantus aicinās uz divu dienu klātienes meistarklasēm, lai viņi cits citu iepazītu, noslīpētu savas prezentācijas, komunikācijas un pārrunu prasmes biznesa idejas veiksmīgākai aizstāvībai, kā arī – uzzinātu ko vērtīgu virknē lekciju.

Konkursa pusfināls, kurā atlasīs sešas labākās idejas katrā kategorijā tālākai virzībai uz finālu, paredzēts 23. februārī.

Fināls gaidāms 8. martā. Vēl pirms tā savas biznesa idejas jaunieši prezentēs pieredzējušiem uzņēmējiem – mentoriem, kuri sniegs atgriezenisko saiti un savu redzējumu par konkrēta biznesa idejas dzīvotspēju. Šīs sarunas ar mentoriem konkursanti jau atzinuši par skarbām, bet ļoti noderīgām.

Mācības pirms konkursa notika LLKC birojos visā Latvijā. Visvairāk pieteikumu konkursam – seši  – saņemti no Ogres un Preiļu birojiem, tiem seko apvienotais Jelgavas/Dobeles birojs ar pieciem, kā arī Saldus un Talsu birojs ar četriem pieteikumiem no katra.

Atgādinām, ka finālā dalībnieki cīnīsies par galvenajām balvām, kuru kopējais fonds ir 20 000 eiro. Konkursa “Laukiem būt!” atbalstītājs un lieldraugs ir valsts attīstības finanšu institūcija ALTUM, kas kopīgi ar LLKC piedalās apmācību procesā un arī konkursa žūrijā.

 

Plašāka informācija: Inita Krivašonoka, “Laukiem būt!” koordinatore, epasts: inita.krivasonoka@llkc.lvlaukiembut@llkc.lv

Pievienot komentāru