Noslēdzies jauniešu izaugsmes forums SOLIS 2014

PielikumiPrint

No 17. Līdz 19.oktobrim jau trešo reizi notika jauniešu izaugsmes forums SOLIS. Tā laikā jauniešiem bija iespēja iegūt informāciju par uzņēmējdarbības uzsākšanas iespējām lauku reģionos.

Forumu organizē biedrība „Latvijas Jauno Zemnieku klubs” un šogad tas pulcēja 76 jauniešus no visas Latvijas.

Foruma pirmajā dienā jaunieši devās vizītē uz Latvijas republikas Zemkopības ministriju, kur tos uzrunāja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, un ar jaunākajām aktualitātēm valsts un Eiropas savienības atbalsta programmās jaunajiem lauksaimniekiem iepazīstināja Zemnieku Saeimas, ALTUM un ministrijas pārstāvji. Pēc vizītes ministrijā jaunieši apmeklēja uzņēmuma SIA SULAS ražotni un tikās ar uzņēmēju Linardu Libertu, kurš dalījās savā veiksmes stāstā. Dienas otrajā pusē, pasākuma galvenajā norises vietā, jauniešus uzrunāja LLKC pārstāve un iepazīstināja ar iespējām piedalīties LLKC jauno uzņēmēju projektu konkursos, un lektore Inga Gailīte, kas savu uzņēmējdarbību laukos, ādas rotaļlietu un aksesuāru ražošanu, uzsāka pateicoties LLKC atbalstam. Otrā foruma diena aizgāja klausoties iedvesmojošu jauno uzņēmēju pieredzes stāstos, par kazas piena produktu gatavošanu stāstīja Kristīne Piliena no uzņēmuma IK Caprine, par alus darīšanu SIA Lennewarden īpašnieks, par zivju kūpināšanu - uzņēmējs Agnis Pūris -  un noslēgumā jauniešiem bija lieliska iespēja ieskatīties savā iekšējā pasaulē un iegūt informāciju par emocionālo inteliģenci divas stundas pavadot laiku gūstot zināšanas, plānojot nākotni un meditējot kopā ar lektoru Zuargusu.

Brīvajā laikā jauniešiem, kas tika sadalīti grupās, bija jāizstrādā stratēģiskais attīstības plāns uzņēmumam SIA SULA, piedāvājot gan ieviest jaunus papildus produktus, gan uzlabot esošā produkta mārketinga stratēģiju, gan meklējot jaunus sadarbības partnerus. Foruma noslēguma dienā jaunieši prezentēja savas idejas žūrijai un komanda ar labāko ideju ieguva foruma galveno balvu.

Foruma mērķis ir sniegt jauniešiem iespēju tikties ar veiksmīgiem uzņēmējiem, iegūt informāciju par finanšu iespējām, atrast domubiedrus, iegūt kontaktus un papildināt savas zināšanas. Ņemot vērā pozitīvās atsauksmes un lielo atsaucību pieteikšanās procesā, forums noteikti tiks rīkots arī nākamgad, iespējams jau lielākos apmēros.

Liels paldies foruma SOLIS 2014 atbalstītājiem par ticību Jauno Zemnieku kluba spēkiem noorganizēt kvalitatīvu pasākumu – SIA LLKC un Valts Lauku tīklam, Zemnieku Saeimai, SIA AgroCredit, SIA AgTech, z/s Vilciņi, Jaunpils Pienotavai, kooperatīvam LATRAPS, DOJUS Latvija, Europe Direct centram Jelgavā un ALTUM.

 

Latvijas Jauno Zemnieku kluba izpilddirektore

Baiba Bērziņa

26619432, jzk@jzk.lv, www.jzk.lv

Pievienot komentāru