Pārnovadu uzņēmēju diena Aizkrauklē

Nu jau par tradīciju kļuvis aicināt amatniekus, zemniekus, uzņēmējus, tūrisma speciālistus un namamātes no Skrīveru, Aizkraukles, Kokneses, Pļaviņu, Krustpils, Jēkabpils, Viesītes, Jaunjelgavas un Madonas novadiem uz Aizkrauklē rīkoto Pārnovadu uzņēmēju dienu. Šogad, 28. martā, ceturto reizi kopā pulcējās 172 dažādu nozaru dalībnieki, īpašie viesi bija no Pasvales Lietuvā un Vācijas.

Garšu un smaržu apvītā gaisotnē aizritēja notikumiem pilna diena, kurā netrūka pārsteigumu un daudzveidības. Izglītojoši semināri, muzikāli priekšnesumi, degustācijas – ikviens varēja atrast savai gaumei un noskaņojumam vajadzīgo. Plašs, daudzveidīgs un interesants bija mājražotāju piedāvājums – upeņu pumpuri medū, kaltēti kāposti, šokolādes brīnumi – „sarūsējušas” skrūves, atslēgas un daudz citu interesantu pašu rokām radītu ēdamu un neēdamu lietu. Noslēgumā rīkotāji pasniedza balvas skaistākajam un interesantāk noformētajam stendam un oriģinālākajai produkcijai.

Pašvaldība pateicās uzņēmējiem, pasniedzot pateicības rakstu un simbolisku balvu : nelielu figūriņu – rokasspiedienu - , ko gatavojis aizkrauklietis Gatis Erdmanis. Šī balva simbolizē to, ka pašvaldībai un uzņēmējiem būtiska laba sadarbība, šogad pirmo gadu pasniedza balvu nominācijā ”Sociāli atbildīgs uzņēmums 2014”, ko saņēma skaistumkopšanas salons „Dīva”. Kopā tika pasniegtas desmit balvas, tās saņēma SIA „Metālists” kā „Aizkraukles stabilitāte”, Tirdzniecības nams „Kurši” – „Labdaris 2014”, SIA „Ola” salons „Centrs” kā „Draudzīgākais klientam”, Zane Valaine – „Radošais jaunietis”, „Atraktīvais tūrisma produkts” nenoliedzami Aizkraukles novadā ir brīvdienu māja „Cepļi”, gardākais lauku produkts nāk no z/s „Āres”, bet lauku tradīciju glabātāja – lauku sēta – z/s „Mežvidi”, sakoptakā uzņēmuma vide – SIA „Pakavs”. Nominācijā „Aizkraukles vārds pasaulē” balvu saņēma zīmols „SkujaBraden” – mākslinieces Inguna Skuja un Melisa Bradena.

Šogad pirmo reizi, pašvaldībai sadarbojoties ar organizāciju „Junior achievment Latvia”, Uzņēmēju dienā notika skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) reģionālais gadatirgus. Dalību pasākumam pieteica 16 mācību firmas no 7 novadiem, kā arī no Rīgas un Valmieras. Ieradās trīspadsmit SMU un par septiņām nominācijām cīnījās 34 skolēni. Starp dalībniekiem bija divi SMU no Aizkraukles novada ģimnāzijas („Baltā zvaigzne”, „IDEA”) un „AUSV ekskursijas” no A. Upīša Skrīveru vidusskolas.

Jauniešu veikumu vērtēja „Junior achievment Latvia” akceptētā žūrija, kurā bija dažādu jomu pārstāvji no Aizkraukles novada. Vienprātīgi ikviens žūrijas loceklis augstāko novērtējumu deva skolēnu mācību firmai ar skanīgu nosaukumu „Krūfele”. Šī Iecavas vidusskolēnu firma ieguva nomināciju „Inovatīva biznesa ideja”, vēl iecavieši saņēma nomināciju „Videi draudzīgs produkts” un „Labākais stends”. Septiņas nominācijas sadalīja diezgan vienprātīgi, skolēnu idejas – interesantas, inovatīvas un ļoti dažādas. Visi dalībnieki no Aizkraukles novada pašvaldības saņēma pateicības par piedalīšanos, bet pēcpusdienā tie, kuri vēlējās, varēja doties ekskursijā uz Pļaviņu HES.

Pirmo reizi Pārnovadu uzņēmēju dienā tika rīkota ēdināšanas uzņēmumu produkcijas degustācija, kas pārsteidza ar krāsainību un izdomu, ziedu salons „Fantāzija” kopā uzņēmumu „Meduslācis” prezentēja galda klājumu.

Tirgus ir vieta, kur dibināt kontaktus un apmainīties politiskajiem uzskatiem, tā iespējams, ir vieta, kur kādi procesi noslēdzas, bet citi sākas. Lietas iegūst jaunus saimniekus, notikumi ievirzās citā gultnē, notiek informācijas apmaiņa, tādēļ ikviens šajā procesā iesaistītais cilvēks, lieta vai viedoklis ir svarīgs un nenovērtējami unikāls.

Pievienot komentāru