Pasaules kausa posms jāšanas sportā notiks Rīgā

GalerijaPrint

Sporta centrā „Kleisti” no 25. līdz 27. jūlijam notiks Pasaules kausa (PK) Centrāleiropas zonas posms jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā Rīga–2014.

Pasākuma laikā tiks rīkoti maršruti gan jaunzirgiem, gan pieaugušiem zirgiem. Tajos piedalīsies jātnieki ar Latvijas šķirnes un citu šķirņu zirgiem. Pasākumu organizēšanā tiks iesaistīti ciltsdarba jomā sertificētie nozares speciālisti un ārvalstu eksperti.  

Sacensībās piedalīsies Latvijas un citu valstu spēcīgākie jātnieki, un šo pasākumu atbalsta arī LLKC Valsts Lauku tīkla pasākumu ietvaros. Paredzams, ka Rīgas posma sacīkstēs šogad kopā startēs aptuveni 60 Centrāleiropas zonas jātnieku ar 140 zirgiem. Sacensības, kam piešķirta prestižā CSI2*-W/CSIYH1* kategorija, ir svarīgākais gada notikums Latvijas jāšanas sportā. 

Lai veicinātu progresīvu tehnoloģiju izmantošanu, nodrošinot zirgu novērtēšanu un to ģenētiskās kvalitātes, un produktivitātes noteikšanu tiks rīkoti speciāli maršruti gan jaunzirgiem, gan veczirgiem. Viens no pasākuma mērķiem ir zirgu ciltsvērtības noteikšana, to darbspēju pārbaude un selekcijas rezultātu popularizēšana. 

Sacensības apmeklēs arī daudzi skatītāji, zirgu audzētāji, sportisti, treneri, tiesneši, ciltsdarba nozares speciālisti un citi interesenti.

 Latvijas šķirnes un citu šķirņu zirgu popularizēšana un reklamēšana šo sacīkšu pasākumu laikā palīdzēs attīstīt jāšanas sportu Latvijā, veicinās sasniegt mūsu mērķi – palielināt zirgu audzētāju saimniecību skaitu, lai sportisti ar labiem panākumiem piedalītos gan Latvijas, gan starptautiska mēroga sacensībās.

 PK Centrāleiropas zonas Rīgas posma sacensības notiks deviņos maršrutos. Galvenais no tiem – Grand Prix Rīga – norisināsies svētdien, 27. jūlijā, un dos ieskaites punktus PK izcīņas kopvērtējumā Centrāleiropas zonā. Sportistiem un viņu zirgiem būs jāpārvar līdz 160 centimetru augsti šķēršļi.

 Visas trīs dienas – piektdien, sestdien un svētdien – sacensības sāksies pulksten 10.

Maršrutu starplaikos skatītājiem būs iespēja vērot jāšanas disciplīnu un zirgu šķirņu paraugdemonstrējumus, iesaistīties atrakcijās, kas piemērotas visai ģimenei, kā arī vizināties ar zirgiem un ponijiem.

 No Latvijas jātniekiem Kristaps Neretnieks ir guvis līdz šim lielākos panākumus starptautiskā arēnā. Viņš ar Vestfāles šķirnes ērzeli Conte Bellini startēja Pasaules kausa finālsacensībās, kas aprīļa beigās notika Francijas pilsētā Lionā, un izcīnīja 19. vietu spēcīgāko pasaules jātnieku konkurencē.

 Jāšanas sportā PK izcīņa notiek 17 līgās, katras līgas spēcīgākie sportisti iegūst tiesības startēt PK finālā. Sportistu skaits, kuri izcīna tiesības startēt PK finālā, katrā zonā ir atšķirīgs.

 Plašāka informācija LJF mājaslapā www.ljf.lv

 LJF Preses dienests

Foto galerija: 

Pievienot komentāru