Pieejams konferences ieraksts “Kaņepes sēklai – audzēšana, pārstrāde un pielietojums”

PielikumiPrint

Ikviens, kurš nepaguva tiešsaistē noskatīties konferenci “Kaņepes sēklai – audzēšana, pārstrāde un pielietojums”, kas notika 5. februārī, to var izdarīt ierakstā, kas pieejams šeit.

Konference tika rīkota Eiropas Inovāciju partnerības projektā “Pārtikas kaņepju audzēšanas, pirmapstrādes tehnoloģiju izstrāde un produkcijas kvalitātes uzlabošana uzņēmumu ilgtspējības un ekonomisko rādītāju uzlabošanai”. Projektā tika pētītas sējas kaņepju audzēšanas tehnoloģijas bioloģiskajai lauksaimniecībai augstas un kvalitatīvas sēklu ražas ieguvei, kaņepju sēklu pirmapstrādes, uzglabāšanas un pārstrādes tehnoloģijas.

Konferencē bija iespēja iepazīties ar projekta gaitu – Agroresursu un ekonomikas institūta vadošā pētniece Arta Kronberga stāstīja par izmēģinājumu rezultātiem un secinājumiem. Savā pieredzē par kaņepju audzēšanu sēklu ieguvei dalījās zemnieku saimniecības “Lojas” īpašnieks Mareks Bērziņš. SIA “Transhemp” valdes loceklis Ivars Auziņš stāstīja par kvalitātes prasībām kaņepju sēklu pārstrādei. Konferencē uzstājās arī ekspertes, kuras vērtēja Latvijā audzēto kaņepju sēklu pielietojamību pārtikā un kosmētikā – Rīgas Stradiņa universitates asociētā profesore, dietoloģe Laila Meija un Latvijas Universitātes lektore, pētniece Anna Ramata-Stunda.

Plašāka informācija par projektu ir pieejama AREI tīmekļvietnē: https://www.arei.lv/lv/projekti/2018/partikas-kanepju-audzesanas-pirmapstrades-tehnologiju-izstrade-un-produkcijas un LLKC tīmekļvietnē.

Projekts tiek realizēts ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020. gadam pasākuma 16. pasākuma Sadarbība 16.2. apakšpasākuma "Atbalsts jaunu produktu, metožu, procesu un tehnoloģiju izstrādei" finansiālu atbalstu.

Uzziņa. Eiropas Inovāciju partnerības tīkla kontaktpunkts ir Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs, kas saistībā ar Valsts lauku tīkla funkcijām nodrošina tehnisko palīdzību uz jaunradi vērstu projektu ideju izstrādei, potenciālo EIP darba grupu izveidei un potenciālo partneru piesaistei.

Plašāka informācija: Arta Kronberga, AREI vadošā pētniece, E-pasts: Arta.Kronberga@arei.lv

Konferences atklāšana. Kaņepes sēklai - audzēšana, pārstrāde un pielietojums

Sēklas kaņepju audzēšana bioloģiskajā lauksaimniecībā: pētījuma rezultāti

Sēklas kaņepju audzēšana: audzētāja pieredze

Kvalitātes prasības kaņepju sēklu pārstrādei

Kaņepju sēklas veselībai

Kaņepju sēklu produktu pielietojamība kosmētikā

Diskusija: Kā veicināt sadarbību starp audzētājiem- pārstrādātājiem

Komentāri

Liels paldies! Ļoti interesanta konference, ievērojami paplašināja zināšanas.

Atzinums par produkta klasifikāciju kā kosmētikas līdzekli, iespejams, netiks atzists par pamatotu, jo CANNABIS SATIVA EXTRACT  aizliegts izmantot kosmētikas ražošanā. Vai variet nokomentēt šādu atbildi no nozares speciālistiem?

mājās gatavotam bez cukura un cietes. Bet homeopāte notestēja ar muskuļu testu 6 mēn. bērnam un noteica, ka neder. Interesanti būtu noteikt, kas par iemeslu, jo pētījumos nekur neparādās , ka kaut kādu iemeslu dēl kādam nederētu. Vai nu sēklu kvalitāte vai šķiedrvielas, vai kaut kas cits?

Vai iespējams saņemt dietologa L.Meijas prezentāciju?

Visas prezentācijas būs pieejamas pēc laika, kad tiks publicēts arī konferences ieraksts www.laukutikls.lv sadaļā Konferences.

Labdien.
Kā ir ar kaņepju pienu alerģiskiem bērniem? No kāda vecuma un kādi ir ierobežojumi?

Labdien! Kur var iegādāties sēklas materiālu šķirnei "Adzelvieši" nelielos apjomos.

Labdien! Iegādāties var z/s Adzelvieši un z/s Lojas. Minimālais daudzums 20 kg.

Cik ir THC maksimālais pieļaujamais daudzums Jūsu produktos?

Lapas

Pievienot komentāru