Rīgā notiks Eiropas lauksaimnieku organizācijas COPA-COGECA Prezidija sanāksme

No š.g. 1.–3. jūnijam Rīgā notiks Eiropas lauksaimnieku organizācijas COPA-COGECA Prezidija sēde, uz kuru ieradīsies vairāk nekā 100 lauksaimnieki no visas Eiropas Savienības (ES). COPA-COGECA ir lielākā profesionālā lauksaimnieku organizācija Eiropā, kura apvieno vairāk nekā 76 organizācijas no 26 ES dalībvalstīm. Rīgā notiekošajā sanāksmē tiks apspriesti vairāki nozīmīgi jautājumi.

COPA-COGECA Prezidija sēdes ietvaros, kura Rīgā tiek organizēta pēc Latvijas COPA-COGECA dalīborganizāciju iniciatīvas, tiks skatīti tādi būtiski temati kā KLP vienkāršošana, siltumnīcas efektu izraisošo gāzu emisijas lauksaimniecībā, pašreizējā situācija piensaimniecības nozarē u.c. COPA-COGECA Prezidija sanāksme notiks 2. jūnijā viesnīcā “Bellevue Park Hotel Riga”, Slokas ielā 1, Rīgā, no plkst. 9:00 – 19:00. Prezidija locekļus dienas pirmajā daļā uzrunās arī LR Ministru prezidente Laimdota Straujuma, bet pēcpusdienas sesijā – zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Lai informētu par aktuālākajiem sēdes tematiem, 2. jūnijā plkst. 11:30 – 12:00 tiek organizēts preses brīfings. Preses brīfingā piedalīsies COPA Prezidents Alberts Jans Māts (Albert Jan Maat),

Preses brīfings notiks viesnīcas “Bellevue Park Hotel Riga” zālē LONDON.

LLKA valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons: “Tā kā jau pusgadu esam Eiropas Savienības prezidējošā valsts, tad arī Eiropas lauksaimnieku sabraukšana Rīgā uz sanāksmi ir tikai likumsakarīga. Sanāksmes ietvaros ārvalstu viesiem rādīsim arī virkni Latvijas labāko kooperatīvu. Lai arī mūsu kooperatīvu darbības vēsture Eiropas kontekstā nav gara, tomēr mums ir ar ko lepoties. Arī Latvijas lauksaimnieki ir spējuši apvienoties un izveidot sistēmu, kas strādā viņu ekonomiskajās interesēs, un uzņēmumi ir nozīmīgi vietējā tirgus un eksporta spēlētāji.”

ZSA valdes priekšsēdētāja vietniece, COPA viceprezidente Maira Dzelzkalēja: „COPA prezidija sanāksme, kura tradicionāli notiek Briselē, pirmo reizi tiek rīkota kādā no jaunajām dalībvalstīm. Mums ir liels prieks, ka visu Eiropas lauksaimniecības organizāciju vadītāji, ir atraduši iespēju un ieradīsies Latvijā. Pasākums noteikti veicinās labāku savstarpējo izpratni starp organizāciju vadītājiem, kas ir īpaši būtiski vienojoties par Eiropas lauksaimnieku kopējām pozīcijām. Piemēram, diskutējot par „ūdeni”, mēs parasti domājam par meliorācijas sistēmām, bet dienvidu valstu pārstāvji par apūdeņošanu.

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs: LOSP ir gandarīts, ka Prezidija sēde notiks Latvijā, jo tā mēs tiešā veidā varam visu ES dalībvalstu lielāko lauksaimnieku organizāciju pārstāvjiem parādīt reālo Latvijas lauku un lauksaimniecības situāciju. Ja bieži vien Briselē tiek pieņemti lēmumi, neiedziļinoties konkrētās valsts situācijā, tad lēmumu pieņēmējiem parādot saimniecības un to attīstības un izaugsmes stāstus, ceram, ka arī nākotnē pieņemot lēmumus, tiks labāk izprastas Latvijas valsts problēmas, esošā situācija un vēlamie risinājumi. Saimniecību nozaru jomas ir dažādas, tāpat kā saimniecību lielums un, parādot veiksmīgos piemērus un veidojot labāku izpratni par Latviju citu dalībvalstu pārstāvjiem, spēsim turpmāk izcīnīt labākas Latvijas pozīcijas ES.

  Lai ārvalstu viesus iepazīstinātu ar Latvijas lauksaimniecības attīstību, 1. un 3. jūnijā tiek organizēta plaša ekskursiju programma. 1. jūnijā tiek plānota ekskursija Vidzemes virzienā uz LPKS “Straupe”, LPKS “VAKS”, briežu dārzu “Saulstari” un piena un gaļas lopkopības saimniecību “Mazdzērvītes”. 3. jūnija pēcpusdienā ārvalstu viesi dosies uz Zemgali, lai viesotos integrētās lauksaimniecības saimniecībā “Mežacīruļi” un LPKS “LATRAPS”.

Latvijas lauksaimniekus COPA-COGECA pārstāv piecas organizācijas – Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA), Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP), biedrība “Zemnieku saeima” (ZSA), Latvijas Zemnieku federācija (LZF) un Latvijas Statūtsabiedrību asociācija (LSA).

COPA-COGECA Prezidija sanāksmes ietvaros notiks arī vairāki papildus pasākumi. 1.jūnijā plkst. 10:00 – 13:00 Latvijas Zemnieku federācija organizē COPA-COGECA Sieviešu komitejas sanāksmi (Zemkopības ministrija, 314.t.), kurā tiks apspriesti sieviešu-zemnieču lielākie izaicinājumi mūsdienu Eiropā.

LZF valdes priekšsēdētāja Agita Hauka: “Eiropas lauksaimniecībā dominē ģimenes saimniecības, kur ikdienā plecu pie pleca strādā vīrs un sieva. Tomēr joprojām gan Eiropā, gan Latvijā ir aktuāls jautājums par sievietes lomu un statusu saimniecībā – par īpašumtiesībām, atalgojumu, sociālajām garantijām, mātes un lauksaimnieces pienākumu pievienošanu un dzīves kvalitāti laukos. Sanāksmes laikā iepazīstināsim COPA Sieviešu komitejas vadītāju Willemien Koning-Hoeve ar sievietes lomu Latvijas saimniecībās un iespējām lauksaimniecībā.”

Paralēli norisināsies arī Baltijas-Ziemeļvalstu lauksaimnieku sanāksme Zemkopības ministrijā 23.stāva zālē.

Pasākumu līdzfinansē Valsts Lauku tīkls.

 Mediju pārstāvji tiek aicināti pievienoties ekskursijās, iepriekš piesakoties!*

PROGRAMMA

1.jūnijs

14:00 Izbraukšana no viesnīcas “Bellevue Park Hotel Riga”

15:20 Vizīte un pusdienas briežu parkā “Saulstari”

17:00 Vizīte un produkcijas degustācija LPKS “Straupe”

18:20 Vizīte LPKS “VAKS”

19:20 Vizīte un vakariņas z/s “Mazdzērvītes”

2.jūnijs

Viesnīca “Bellevue Park Hotel Riga”

 

11:30 Preses brīfings

3.jūnijs

13:15 Izbraukšana no viesnīcas “Bellevue Park Hotel Riga”

14:30 z/s “Mežacīruļi”

16:30 LPKS “LATRAPS”

  

*Iepriekšējā pieteikšanās - LLKA sabiedrisko attiecību konsultante Sabīne Puķe, sabine.puke@llka.lv, +371 29145958

Pievienot komentāru