Talsu lauksaimnieki iepazīstas ar aktualitātēm

GalerijaPrint

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Talsu birojs 26. aprīlī organizēja informatīvo semināru Talsos par lauku aktualitātēm 2024. gadā, kurā piedalījās kupls interesentu skaits – 71 dalībnieks.

Informatīvajā seminārā Lauku atbalsta dienesta Ziemeļkurzemes reģionālās lauksaimniecības pārvaldes ES Tiešo maksājumu daļas vadītājs Andris Balandins informēja par aktualitātēm tiešajos maksājumos. Platībmaksājumu iesniegšanas pamattermiņš šogad ir ir 22. maijs, ar samazinājumu līdz 17. jūnijam. Dalībnieku jautājumi bija par foto fiksācijām.  Piemēram, izmaiņas šogad ir, ja otrajā ekoshēmā pretendē uz kaļķošanas atbalstu, tad fotoattēlus šogad iesniegt nevajag vispār. Saimniecība sagatavo visus pārējos dokumentus un attiecīgās augsnes analīzes.

Seminārā Lauku atbalsta dienesta Ziemeļkurzemes reģionālās lauksaimniecības pārvaldes  Valsts atbalsta un LEADER pasākumu daļas vadītāja Juta Dreiberga informēja par atbalstu kredītprocentu daļējai dzēšanai un ražas, sējumu un dzīvnieku apdrošināšanai. Šobrīd pieteikumu aktivitāte Ziemeļkurzemē neesot liela salīdzinājumā ar citiem reģioniem Latvijā.

Lauku atbalsta dienesta Ziemeļkurzemes reģionālās lauksaimniecības pārvaldes Lauksaimniecības un lauku attīstības daļas vadītāja Liana Krūmiņa informēja, ka no 2024. gada 3. jūnija līdz 3. jūlijam lauksaimnieki varēs pieteikties projektu īstenošanai pasākumā "Atbalsts ieguldījumiem mazajās lauku saimniecībās". Pasākuma “Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās” kārta norisinās no 2024. gada 25. aprīļa līdz 27. maijam. Šajā kārtā jāpievērš uzmanība atbalstāmām nozarēm. Savukārt “Atbalsts gados jaunajiem lauksaimniekiem uzņēmējdarbības uzsākšanai” plānots no 2024. gada 5. augusta līdz 5. septembrim.

Valsts augu aizsardzības dienesta Kurzemes reģionālās nodaļas vadītāja Līga Eizenberga informēja par aktualitātēm augu aizsardzības jomā,

Pēc informātīvā semināra norises var secināt, ka klātienes tikšanās un semināri ir ļoti nepieciešami, taču, ja neizdevās ierasties uz semināru Talsos vai citviet, iesakām noklausīties LAD vebināra ierakstu, kur apkopota informācija par izmaiņām: https://www.lad.gov.lv/lv/jaunums/vebinars-par-pieteiksanos-platibu-maksajumiem-pieejams-ieraksts

Seminārs notika Valsts Lauku tīkla pasākumu ietvaros.

 

 Katrīna Kļimovska,

LLKC Talsu biroja uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru