Ziemassvētku tirdziņš un svētku ieskandēšana Augstkalnē

GalerijaPrint

Augstkalnes pagastā 12. decembra pēcpusdienā tika ieskandināti Ziemassvētki. Notika arī tirdziņš, kurā varēja sarūpēt gan dāvanas svētkiem, gan iegādāties kārumus un pārtikas produktus ikdienai.

Svētku ieskaņas koncerts sākās pie pagasta mājas, kur apkārtnes ļaudis kopā ar Auces kultūras centra folkloras kopu „Līgotne” gāja rotaļās, lēja laimes, vilka bluķi apkārt pagasta mājai, kuru vēlāk sadedzināja. Tika iedegta eglīte, lai pēc tam kopīgi dziedot dotos uz skolu.

Skolā ķekatniekus un pārējos ļaudis sagaidīja tuvāki un tālāki tirgotāji, kā arī Augstkalnes vidusskolas deju kolektīvi „Palēciens” un „Savējie”, lai turpinātu svētku koncertu.

Siltas un skaistas zeķes un lakatus bija atvedusi Marika Grīslīte no Īles. Turpat bija iegādājama arī krāsaina dzija no zemnieku saimniecībā „Krīgeri” audzēto aitiņu vilnas. SIA „Lolotava” pārstāve Anita Ivulāne piedāvāja iegādāties interesantus suvenīrus, kas tūrisma sezonas laikā ir pieejami Tērvetes Dabas parka apmeklētājiem. No Gardenes Auru pagastā Ingas Kļavas dēls bija atvedis uz Augstkalni šai pusē tik ļoti iecienītos dažādu veidu pītos grozus un cibiņas. Tērvetes pagasta rokdarbniece Valentīna Smoļakova piedāvāja gan koka rāmī austus vilnas, gan apgleznotus zīda lakatus un šalles. No pārtikas precēm tirdziņā varēja iegādāties nu jau Tērvetes pusē iecienīto SIA „Tērvetes Maize” ceptuvē tapušo maizīti, gan zemnieku saimniecības „Blūdži” no Sesavas pagasta Jelgavas novadā sieto svaigo sieru, gan lauku mājā „Dzintarlāči” izaugušo veselīgo smiltsērkšķu sulu, ievārījumus un kūciņas.

Kā jau Ziemassvētkiem un ziemai piedienas – tirdziņā tika piedāvāta arī dažādu saimnieču piparkūku mīklas un piparkūkas, kā arī dažādu bitenieku vāktais medus un vaska svecītes.

Ceru, ka tirdziņā ikkatrs tā apmeklētājs atrada to, ko bija iecerējis iegādāties, kā arī rada noskaņu Ziemassvētku gaidīšanas laikam, lai gan pašlaik par svētkiem, kas tuvojas, neliecina ne termometra rādījums, ne zaļi melnie lauki.

Monta Mantrova,

LLKC Dobeles nodaļas Tērvetes novada lauku attīstības konsultante

Foto: Valda Prīliņa

 

 

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru