Jēkabpils nodaļā aizvadīta šogad jau ceturtā mājražotāju tikšanās

Salas novada Biržu Tautas namā 5. decembrī pulcējās mājražotāji uz šogad ceturto LLKC Jēkabpils nodaļas organizēto mājražotāju grupas konsultāciju. Grupas pamatsastāvs ir nemainīgs, taču katru reizi pievienojas kāds jauns dalībnieks.

Iepriekšējās tikšanās reizēs dalībnieki viesojās pie vietējiem vai tālākiem mājražotājiem. Šoreiz visi ar interesi noklausījās grupas dalībnieces Ligitas Elksnītes lekciju par dabas velšu netradicionālu izmantošanu veselīgu produktu radīšanā. Pirms diviem gadiem Ligita pārnāca dzīvot uz Aknīstes novadu un drīz vien pēc tam reģistrējās par mājražotāju. Interese par veselīgu uzturu radās jau pirms 20 gadiem, kad dažādus dabiskus produktus viņa gatavoja ģimenei. Tagad Ligita ar saviem mājražojumiem – ārstniecības augu sīrupiem, zāļu tējām un to maisījumiem piedalās dažādos gadatirgos, izstādēs. Pēc nedēļas viņa dosies uz Jelgavas mājražotāju un amatnieku kontaktbiržu. Ligitai patīk eksperimentēt un pielietot iegūto pieredzi un zināšanas jaunu produktu radīšanā. Ligita beigusi arī pirts skolu un ir profesionāla pirtniece. Katram augam, kas aug viņas mājas plašajā apkārtnē – mežā, pļavā, laukmalā, Ligita prot atrast pielietojumu. Viņa zina, kuros augos un kad visvairāk ir cilvēka organismam nepieciešamu vielu, kādu labumu var iegūt no augu pumpuriem, lapām, mizām Savas lekcijas laikā Ligita uzskatāmi parādija, cik tauku ir sierā, cik cukura saldinātajos dzērienos, kādas vielas slēpjas veikalā pirktajos produktos. Dabas produkti nesatur organismam nevajadzīgas vai pat kaitīgas vielas. Ligitas grozā ir dažādas burciņas ar sagatavotiem kliņģerīšu ziediem, papeles pumpuriem, egļu un priežu dzinumiem, ķirbju mizu un citiem augiem. Ligita atradusi pielietojumu pat koku un krūmu mizai. Tā kā Ligita pirms diviem gadiem ir apguvusi arī pirtnieka profesiju, viņa nedaudz pastāsta arī par augu izmantošanu pirts procedūrās. Noslēgumā viņa visus pacienā ar veselīgu, uz vietas gatavotu hlorofila dzērienu un atbild uz daudzajiem jautājumiem.

Taču ne visiem pašiem izdodas saskatīt iespējas un rast idejas, kā sagatavot produktus, kas ieinteresētu pircējus. Tikšanās otrajā daļā darbs grupās pierādīja, ka kopīgiem spēkiem nekas nav neiespējams, arī izveidot trīs jaunus produktus ar savdabīgu pielietojumu, noformējumu, nosaukumu. Pasākumā piedalījās arī amatnieki un tika pārrunātas iespējas kopīgai sadarbībai.

Pasākums notika VLT pasākuma „Vietējo lauksaimniecības produkcijas ražotāju un mājražotāju atbalsta programma” ietvaros.

Anita Putka,
LLKC Jēkabpils nodaļas uzņēmējdarbības konsultante

Pievienot komentāru