Konference “Latvijas produktu tirgus spēks pārtikas ķēdēs”

PielikumiPrint

Aktuālākās tendences pasaules un Latvijas pārtikas tirgū, dažādas kvalitātes shēmas un to nozīme būs galvenie jautājumi starptautiskajā konferencē “Latvijas produktu tirgus spēks pārtikas ķēdēs”, ko 25. martā rīkos Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC).

Konference būs skatāma latviešu valodā ar tulkojumu angļu valodā no 10.00 līdz 15.00 tiešsaistē www.laukutikls.lv, YouTube un LLKC Facebook lapā.

Konferencē aicināti piedalīties pārtikas ražotāji, pārtikas tirgus ķēdēs iesaistītie, lauksaimnieki, pārtikas un lauksaimniecības uzņēmumi, kā arī ikviens, kuru interesē pārtikas tirgus attīstības tendences.

Mārtiņš Cimermanis, LLKC valdes priekšsēdētājs: “Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs aizvien aktuālāka kļūst diskusija par alternatīviem proteīna avotiem, ilgtspējīgāku pārtikas sistēmu un pārtikas atkritumu samazināšanu. Lai pieņemtu pareizus lēmumus, nepieciešams saprast nozīmīgākās nākotnes tendences, kas ietekmēs pārtikas sistēmu un sabiedrību kopumā. Kā mēs varam domāt par nākotni pārtikas kontekstā? Kam pievērst uzmanību? Kas ir nozīmīgi signāli, bet kas – tikai troksnis? Šis būs vingrinājums mums visiem – mēģināt iedomāties pārtikas nākotni kopā.”

Par pārtikas piegādes ķēdēm globālo ilgtspējas procesu skatījumā konferencē informēs Aivars Lapiņš, Latvijas pārstāvis OECD Lauksaimniecības un zivsaimniecības komitejās. Dažādās prasības ražotājiem skaidros arī pašmāju veikalu tīklu pārstāvji.

Ar starptautisko kvalitātes sertifikātu GLOBALG.A.P. iepazīstinās tā priekšsēdētājs Gajs Kalebo (Guy Calebbaut), savukārt sertifikāta pārstāve Baltijas valstīs Edīte Strazdiņa skaidros būtiskāko tā iegūšanā – uzņēmuma politiku attiecībā uz piegāžu ķēdēm, izsekojamību, vides aspektiem un rūpēm par darbinieku veselību. Būs arī pašu uzņēmēju pieredzes stāsti par to, kā veicies ar GLOBALG.A.P. iegūšanu.

Savukārt pieredzē par bioloģiskās saimniekošanas izaicinājumiem un e-komerciju dalīsies uzņēmumi “Neganti gardi”, “Sierštelle”, SIA “Krogzeme”. Par to, kādi elektroniski risinājumi pieejami piegāžu ķēžu optimizācijai, informēs uzņēmuma Telema pārstāvji.

Plašāka informācija: Sandra Eimane, LLKC projektu vadītāja, sandra.eimane@llkc.lv

Informāciju sagatavoja

Ilze Rūtenberga-Bērziņa,

LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja

Pievienot komentāru